24. października 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 października 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie Chrystusie – Zbawicielu świata.

3. Dziś w całej Polsce liczymy wszystkich obecnych w kościołach na Mszach św. i przystępujących do komunii.

4. Jutro wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II, jednego z największych papieży naszych czasów. Po Mszy św. ucałowanie Jego relikwii. Zapraszam .

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu parafiach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Tego dnia w naszej Ojczyźnie przeżywać będziemy także X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołami zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan w Pakistanie.

6. Przypominam, że do końca listopada można przynosić kartki na wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Ofiary składane przy tej okazji w całości będą przeznaczone na nowy płot cmentarny od strony plebanii oraz uporządkowanie tego terenu wraz z nasadzeniem drzew i krzewów.

Proszę również o uiszczanie opłat za groby oraz stawiane nagrobki, według obowiązujących przepisów prawnych.

7. Dziś oraz za tydzień przed naszym kościołem wolontariusze będą sprzedawać znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby domowego Hospicjum w Chojnicach.

8. Za dzisiejszą kolektę na misje, za ostatnią kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na kapitalny remont organów (2636,06 zł.), za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii, zwłaszcza na organy, a także za wykonane prace porządkowe przy płocie cmentarnym i drenażu plebanii oraz za wszelką życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są także kalendarze misyjne.

10. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.