25. września 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 25 września 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś po raz kolejny (108) obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy realnie z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. We wtorek przypada Światowy Dzień Turystyki. Będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną i pielgrzymkową.

3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

4. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie pół godziny przed Mszą św., a w poszczególne niedziele, co tydzień po innej Eucharystii. Kandydaci do bierzmowania i I Komunii św. mają obowiązek uczestniczenia w nabożeństwie przynajmniej 2 razy w tygodniu. Zapraszam ich w każdy piątek, a drugi dzień wybierają indywidualnie, dostosowując czas do swoich zajęć. Każdego dnia będą rozdawane obrazki. Wśród tych, którzy nie opuszczą żadnego różańca w dzień powszedni, na koniec miesiąca rozlosujemy nagrody. Rodziców i opiekunów proszę, by pomogli swoim dzieciom, a także osobom starszym w dotarciu do świątyni. Ratujmy siebie i świat, tą przepiękną, prostą, ale jakże skuteczną modlitwą.

6. W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 w Kamieniu Krajeńskim odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w każdej parafii rozpoczną się niedzielne katechezy o Eucharystii. Będą one głoszone 10 minut przed Mszą św., stąd też wypominki zaczynać będziemy 5 min wcześniej.

7. Za wszelkie ofiary złożone i wpłacone na rzecz parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku oraz za pomoc w przygotowaniu odpustu, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Intencje mszalne.

25. września 2022 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 25.09-2.10.2022 r. została wyłączona · Kategorie:Intencje

Ndz 7.45 o zdrowie i Boże błog. dla Barbary i Grzegorza

9.30 + Antoni- w dniu ziemskich urodzin

11.00 dz-błag w 25 r. ślubu Wiesławy i Sławomira

Pon 11.00 pogrzeb: + Sabina Marczyk

13.00 pogrzeb: + Maria Bukała

17.30 + Marcjanna i Józef , bracia oraz z rodziny

 

Wt 17.30 + Bożena Oszek

Śr 18.30 + rodzice Jadwiga i Stanisław Jarmoch

Czw 8.30 + Tadeusz Knitter- int. od Zakładu Pogrzebowego

Pt 18.30 + Helena, Stefan i Leszek Wyrowińscy oraz z rodziny

Sob 16.30 + Henryk Pestka – 1 gr.

17.00 Nabożeństwo różańcowe

17.30 + Teresa- w dniu ziemskich ur., Walerian, Marian i Paweł Kak

Ndz 7.45 w podziękowaniu Panu Bogu i Matce Najświętszej w 43 r. ślubu, z prośbą o dalsze łaski oraz Bożą opiekę na kolejne lata

Nabożeństwo różańcowe

9.30 + Elżbieta i Ignacy Modrzejewszy

11.00 + Henryk Pestka- 2 gr.

21. września 2022 · Możliwość komentowania DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 18 września 2022 ODPUST PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy doroczny odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Sumę odpustową w naszej intencji odprawi ks. Radosław Karczewski z Bysławka. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Po Mszy św. zapraszam gości na poczęstunek do naszej Parafialnej Kawiarenki, znajdującej się pod plebanią. O godz.15.00 celebrować będziemy Godzinę Miłosierdzia. Do skrzynki w kaplicy można składać intencje, które będą odczytane w czasie tego nabożeństwa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. Również dziś, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio.

5. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do I Komunii św. i ich rodziców.

6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską oraz umacnia w wierze, nadziei i miłości.

7. Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku wyłożone są kubki, albumy i inne pamiątki. Proszę o samoobsługę.

8. Za kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na nową posadzkę naszej świątyni (2348 zł), za indywidualne ofiary złożone na ten cel, za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła, za pomalowanie kruchty oraz podestów i klęczników w ławkach, za prace wykonane w obejściu, a także za wsparcie i dary stołu na odpust, składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Intencje mszalne.

21. września 2022 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 18.09-25.09.2022 r. została wyłączona · Kategorie:Intencje

Ndz 7.45 + Wacław Gruchałła- w dniu ziemskich ur.

2) + Franciszek i Anna Otto

9.30 + Jan Beger i rodzice

2) dz-błag dla Mieczysława z okazji 60 r. ur.

12.00 Suma odpustowa w int. parafian, gości i dobrodziejów

Pon 17.30 dz-błag dla Sandry z okazji urodzin

Wt 18.30 + rodzice z obojga stron

Śr 17.30 + Leon Pryba i dziadkowie z obojga stron

Czw 18.30 dz-błag w 30 r. ślubu Grażyny i Janusza

Pt 19.00 + ks. Franciszek Husarek- r. śm. – int. od rodziny Kujawswkich

Sob 17.30 + Zygmunt Prokop- r. śm.

18.30 + Łucja- r. śm., Julian i Jerzy Husarek

Ndz 7.45 o zdrowie i Boże błog. dla Barbary i Grzegorza

9.30 + Antoni- w dniu ziemskich urodzin

11.00 dz-błag w 25 r. ślubu Wiesławy i Sławomira

15. września 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 11 września 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

3. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Odpust parafialny będziemy uroczyście celebrować w niedzielę 18 września o godz. 12.00. Na sumę odpustową zapraszam całą asystę wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Tego dnia o 15.00 zapraszam wszystkich parafian i gości na Godzinę Miłosierdzia. Od czwartku zapraszam na Triduum, które pomoże nam lepiej przygotować się do duchowego przeżycia dnia odpustowego. Okazja do spowiedzi św. sobotę od godz. 15.30 do 16.15.

4. W środę na godz. 15.00 zapraszam do sprzątania kościoła i obejścia.

5. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

6. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

7. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na nową posadzkę naszej świątyni, za indywidualne wsparcie przekazane na ten cel, za wszelką pomoc, a zwłaszcza za ofiary i dary stołu przekazane na przygotowanie odpustu parafialnego, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Intencje mszalne.

15. września 2022 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 11.09 – 18.09.2022 r. została wyłączona · Kategorie:Intencje

Ndz 7.45 + Paweł Mich- int. od Zakładu Pogrzebowego

9.30 dz-błag dla wszystkich mieszkańców sołectw i parafii Ogorzeliny- int. od Sołtysa Jarosława

11.00 dz-błag dla całej rodziny

Pon 17.30 o Boże błog., łaskę zdrowia i szczęśliwą operację dla Małgorzaty

Wt 17.30 + Kazimierz Sochaczewski- int. od uczestników pogrzebu

Śr 18.30 + Helena i Tadeusz Nowakowie

Czw 18.30 + Halina, Marian, Czesław i Eugeniusz Kostkowscy

2) przez wstawiennictwo Świadków Miłosierdzia o zdrowie i siły dla ks. Piotra oraz wszystkich zaangażowanych w powstawanie Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, a także o szczęśliwe zakończenie budowy

TRIDUUM I

Pt 18.30 + Henryk Sigmanski- w dniu ziemskich urodzin

2) za parafian i dobrodziejów

TRIDUUM II

Sob 17.30 + Henryk i Janina Sigmanscy

TRIDUUM III

18.30 + Łukasz Gostomski-w dniu ziemskich ur. i Krzysztof Skórczewski- r. śm.

Ndz 7.45 + Wacław Gruchałła- w dniu ziemskich ur.

2) + Franciszek i Anna Otto

9.30 + Jan Beger i rodzice

2) dz-błag dla Mieczysława z okazji 60 r. ur.

12.00 Suma odpustowa w int. parafian, gości i dobrodziejów

 

 

06. września 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 4 września 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. W środę na godz. 18.30 zapraszam na Eucharystię, a po niej na spotkanie Żywy Różaniec. Tego dnia kolekta na misje święte.

3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego po każdej Mszy św.

4. Za tydzień o godz. 12.00 w Zamartem odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. My zaś powoli zbliżamy się do naszego parafialnego odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego który, przeżywać będziemy 18 września. Proszę o pomoc i włączanie się w przygotowanie tej uroczystości.

5. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwierajmy ich serca na Boga i świat, który nas otacza.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Za dzisiejszą zbiórkę do puszek przeznaczoną na wsparcie dla parafii na Dominikanie, w której proboszczem jest ks. Grzegorz, za wszelkie ofiary złożone i wpłacone na potrzeby naszej parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za indywidualne wsparcie trwających prac oraz za wszelką pomoc i życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień kolekta gospodarczo- inwestycyjna na nową posadzkę naszej świątyni.

9. Intencje mszalne.

06. września 2022 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 4.09-11.09.2022 r. została wyłączona · Kategorie:Intencje

Ndz 7.45 dziękczynna, z prośbą o światło Ducha Świętego i łaski potrzebne w dorosłym życiu dla Bartłomieja z okazji 18 r. urodzin

9.30 + Stefan i Adam Mrugalscy

11.00 dz-błag dla siostry Anny w dniu urodzin oraz ++ mama Grażyna- w okazji ziemskich urodzin, Krzysztof, Piotr i Michał Rożek

Pon za parafian i dobrodziejów (poza parafią)

Wt 18.30 dz-błag w 30 r. ślubu

Śr 17.30 o Boże błog. dla całej rodziny Sokołowskich oraz za zm. z ich rodzin

18.30 + Anna- r. śm., Klemens, Roman i Czesław Żywiccy

Czw 17.30 + Tadeusz Knitter- int. od uczestników pogrzebu

18.30 + Krystyna Zakrzewska i rodzice- int. od męża z rodziną

Pt 17.00 dziękczynna w 50 r. ślubu Elżbiety i Józefa oraz w 15 r. ślubu Anny i Andrzeja, z prośbą o Boże błog., zdrowie, opiekę Matki Najświętszej oraz wstawiennictwo św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego dla całej rodziny

18.30 + Stefania- r. śm. i Jan Kujawscy

Sob 17.30 w podziękowaniu za synów i wnuków: Szymona, Antoniego i Huberta, z prośbą o Boże błog., opiekę NMP i światło Ducha Świętego

18.30 + Brunon- r. śm.

Ndz 7.45 + Paweł Mich- int. od Zakładu Pogrzebowego

9.30 dz-błag dla wszystkich mieszkańców sołectw i parafii Ogorzeliny- int. od Sołtysa Jarosława

11.00 dz-błag dla całej rodziny

27. sierpnia 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZW. 28 sierpnia 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 7.30. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki. W środę będzie można skorzystać z sakramentu pokuty od godz. 17.30. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

5. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

6. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Na 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i Adorację. Okazja do spowiedzi św. od 17.30 do 18.15.

7. Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, zwłaszcza za wsparcie aktualnych prac związanych z nową posadzką naszej świątyni, za pomoc w wielu pracach, a także za włączenie się w przygotowanie Dożynek, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na misje. Chcemy bezpośrednio wesprzeć parafię na Dominikanie, gdzie proboszczem jest nasz Ziomek ks. Grzegorz.

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie (załącznik).

9. Intencje mszalne.

27. sierpnia 2022 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 28.08-4.09.2022 r. została wyłączona · Kategorie:Intencje

Ndz 7.45 + ojciec Edward

9.30 + Marianna i Tomasz Kaproń

11.00 + Józef- 26 r. śm., Jadwiga i Wiesław Kiedrowicz

Pon 18.30 + Mieczysław i Marianna Jurak oraz Jan i Maria Kurc

Wt 18.30 + Zenon Szubert- r. śm. i z rodziny

Śr 18.30 + Czesław Laszkiewicz- w dniu ziemskich urodzin

Czw 7.30 Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego

18.30 + Paweł Mich- int. od uczestników pogrzebu

Pt 18.30 przez wstawiennictwo św. Faustyny za dusze w czyśćcu cierpiące

Sob 16.00 ślub: Michał Szczepaniuk i Klaudia Paszke

17.30 + Wacław Kaproń- r. śm.

18.30 + Jerzy Husarek

Ndz 7.45 dziękczynna, z prośbą o światło Ducha Świętego i łaski potrzebne w dorosłym życiu dla Bartłomieja z okazji 18 r. urodzin

9.30 + Stefan i Adam Mrugalscy

11.00 dz-błag dla siostry Anny w dniu urodzin oraz ++ mama Grażyna- w dniu ziemskich urodzin, Krzysztof, Piotr i Michał Rożek