16. grudnia 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zachęcam was do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach św. roratnych, które będą sprawowane codziennie do soboty włącznie. Może warto zastanowić się i wygospodarować czas, zwłaszcza w te ostatnie dni przed świętami, by w przygotowaniu do Bożego Narodzenia skupić się na tym co najważniejsze.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele, z udziałem zaproszonych kapłanów dekanatu, we wtorek od godz. 9.00 do 9.30, a po południu od 16.30 do 17.30.

5. Serdeczną pamięcią otaczam wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś nowy Pielgrzym. Prenumeratorów proszę o uiszczenie opłaty za kolejny kwartał. Są jeszcze świece Caritas, ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony dla ludzi najuboższych. W zakrystii można nabywać opłatek, a kółko misyjne rozprowadza poświęcone sianko pod obrus wigilijny.

7. Za kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na kapitalny remont organów, za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii i Centrum Rekolekcyjnego w Orzełku, za dary stołu oraz wykonane prace przy cmentarzu, za włączanie się w przygotowanie dekoracji na święta, za przekazane choinki i ich obsadzenie, a także za wszelką życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary składane do skrzynki, które są przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do dekoracji oraz za wsparcie w czasie Mszy św. roratnich, dzięki czemu możemy każdego dnia włączać ogrzewanie kościoła.

8. Intencje mszalne.

16. grudnia 2018 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 16.12-23.12.2018 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 o zdrowie, Boże błog. oraz nawrócenie rodziny

9.30 + Kazimiera i Jan Kartasińscy, s. Barbara i dziadkowie z ob. stron

11.00 + Krzysztof Kowalewski oraz Jan i Ryszard Guzinscy

Pon 17.30 + Alfons i Zygmunt Peplińscy

Wt 18.30 ++ dziadków z rodziny Cozimo

Śr 18.30 + Edyta Igielska – r. śm.

Czw 18.30 + Jan Drewczyński- 2 r. śm.

Pt 18.30 + Adela i Feliks Ringel

Sob 17.30 + Józef Skórczewski- int. od uczestników pogrzebu

18.30 + Teresa i Leon Bukała oraz z rodziny Kazimierczaków- int. od wnuków

Ndz 7.45 + Maria i Stanisław oraz Czesław Lella

9.30 o zdrowie i Boże błog. w całej rodzinie oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Angeliki

11.00 + Justyna Wojas- 1 r. śm.

10. grudnia 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 9 grudnia 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w soboty o 16.30. Zapraszam do udziału w tych wyjątkowych spotkaniach.

Więcej »

10. grudnia 2018 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 9.12-16.12.2018 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 + rodzice Franciszka i Piotr Guenther, Małgorzata i Jan Kamińscy oraz rodzeństwo

9.30 + Teresa- 2 r. śm. i Brunon Lewadowscy

11.00 o zdrowie i Boże błog. w rodzinie

Pon 17.30 + Zygmunt Prokop- int. od Zakładu Pogrzebowego

Więcej »

04. grudnia 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie oraz rozwijanie więzi z Kościołem.

Więcej »

04. grudnia 2018 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 2.12-9.12.2018 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 + Franciszek Wilczanowski, Eugeniusz Kotlęga i Barbara Holweg

9.30 + Józef i Józefa Kałuża oraz Zofia Perszewska

11.00 + Waldemar- z ok. ziemskich ur. oraz Wacława i Władysław Witaszczykowie

Pon 17.30 dz-błag dla rodziny Abraham

Więcej »

26. listopada 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 25 listopada 2018 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto zapytać siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje oraz w życie swojej parafii? Czy mam poczucie odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła?

2. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona. Kościół zachęca, by tego dnia uczestniczyć we Mszy św. nie z obowiązku, ale z potrzeby serca.

Więcej »

26. listopada 2018 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 25.11-2.12.2018 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 + Elżbieta i Ignacy Modrzejewscy- r. śm.

9.30 + Zofia Perszewska- 2 r. śm.

11.00 + Piotr i Henryk Drewek

Pon 17.30 + Ryszard- w dniu ziemskich ur. oraz Tadeusz i Genowefa Wojtalowie

Wt  8.30 w pewnej int.

Więcej »

22. listopada 2018 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 18.11-25.11.2018 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 dz-błag dla całej rodziny

9.30 + Jan Sikora- 9 r. śm oraz Marcjanna, Józef i Benedykt

11.00 + Andrzej- r. śm. oraz Janina i Leonard Lemańczyk

Więcej »

19. listopada 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.11.2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. W czwartek obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Cecylii (III w.), męczennicy z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W sposób szczególny pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszym p. Organiście Bogdanie, dziękując Mu jednocześnie za Jego posługę w naszej parafii.

3. Rada Sołecka i Wiejski Dom Kultury zapraszają dziś o 18.00 na Biesiadę Ogorzelińską.

Więcej »