11. lutego 2019 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lutego 2019 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Modlić się będziemy w intencji chorych i cierpiących. Zatroszczmy się, aby chorzy, których mamy w swoich domach mogli w pierwsze piątki miesiąca skorzystać ze spowiedzi i komunii św. Jest jeszcze dużo zaniedbań w tej kwestii. A później przychodzi rozczarowanie, że się nie zdążyło. Przypominam też, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

4. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczam serdeczną pamięcią i modlitwą.

5. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną, przeznaczoną na kapitalny remont naszych organów, za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii oraz za ogrom pracy wykonanej w Orzełku, a także za ludzką życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary wpłacane na konto Domu Rekolekcyjnego. Każde systematyczne 10 zł. może niewiele uszczupli nasz budżet, a w skali kilkuset rodzin daje możliwość zakupu potrzebnych materiałów. W powstawanie Centrum włącza się także sporo osób z różnych części naszej Ojczyzny. Razem możemy uczynić wiele dobrego. Od poniedziałku od godz. 16.00 w Orzełku potrzebni są wolontariusze. Trzeba jeszcze przygotować i uporządkować budynek, tak aby od 18 lutego mogły wejść ekipy budowlane.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy Pielgrzym, Dobre Nowiny i gazety o tematyce misyjnej.

7. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. prałata Aleksandra Kłosa, który w latach 1963-75 był proboszczem w naszej parafii. Jego pogrzeb, pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny, obędzie się w Chojnicach jutro o godz. 12.00. Dziękując za piękną i gorliwą posługę, zwłaszcza w Ogorzelinach, pamiętajmy o stałej modlitwie za zmarłego kapłana.

8. Intencje mszalne.

11. lutego 2019 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 10.02-17.02.2019 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 + Marian Kak- z ok. ziemskich ur., Teresa i Walerian oraz Paweł

9.30 + Maria i Helena

11.00 + Piotr Drewek i Józef Bzowski

Pon 17.30 + Bernard Lipkowski

Wt 12.00 + Tadeusz Mruk- pogrzeb

17.30 + Jan- r. śm. i Ryszard Guzinscy

Śr 17.30 + Zofia Wardin- int. od uczestników pogrzebu

Czw 8.30 + Halina Jurak

Pt 17.30 + Eugeniusz Wielgosz- 10 r. śm.

Sob 16.30 o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne- int. Róży pw. św. Katarzyny

17.30 + córka Klaudia- w dniu ziemskich ur.

Ndz 7.45 + Edward Wirkus- int. od uczestników pogrzebu

9.30 + Stefania, Zygmunt, Stanisław, Franciszka i Lidia Wiese

11.00 + Krzysztof Kowalewski oraz Jan i Ryszard Guzinscy

03. lutego 2019 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lutego 2019 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy św. pobłogosławię chleb i wodę.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. Zapraszam na spotkanie Żywy Różaniec. Tego dnia kolekta na Misje św.

3. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcam do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim wam życzę bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku wyłożone są bezpłatne Dobre Nowiny.

5. Solenizantom i jubilatom życzę daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

6. Za tydzień kolekta gospodarczo- inwestycyjna, przeznaczona na kapitalny remont naszych organów. Polecam ją waszej szczególnej ofiarności, dziękując jednocześnie za indywidualnie składane ofiary na ten cel. Prace przekroczyły już półmetek. Bóg zapłać również za zrozumienie i ofiary kolędowe, które w całości przeznaczymy na ratowanie dachu naszej świątyni. Będę szukał wszelkich możliwych sposobów zdobycia środków na ten cel. Jutro na godz. 10.00 zapraszam do pomocy w rozebraniu dekoracji i sprzątaniu kościoła, a w czwartek o 9.00 potrzebni wolontariusze do prac porządkowych w Orzełku. Dziękuję tym, którzy już się zgłosili. Zawsze mogę na was liczyć. Niech Bóg obdarza potrzebnymi łaskami za waszą bezinteresowność.

7. Intencje mszalne.

03. lutego 2019 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 3.02-10.02.2019 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 + Czesław Kalinowski oraz rodzice z ob. stron

9.30 + Władysław, Wacława i Waldemar Witaszczyk

11.00 + Marianna i Franciszek Lipińscy oraz z rodziny

Pon 17.30 + Krystyna Błach – int. od uczestników pogrzebu

Wt 8.30 + Jan Leszczyński

Śr 17.30 + Elżbieta i Ignacy Modrzejewscy

Czw 8.30 + Franciszek Zakrzewski oraz rodzice i rodzeństwo z ob. stron

Pt 17.30 + Stanisław- 13 r. śm. i Jadwiga Jarmoch

Sob 16.30 + Henryk Gappa- int. od uczestników pogrzebu

17.30 + Łukasz Gostomski- 7 r. śm. oraz Bogumiła i Zdzisław Michałowscy- r. śm.

Ndz 7.45 + Marian Kak- z ok. ziemskich ur., Teresa i Walerian oraz Paweł

9.30 + Maria i Helena

11.00 + Piotr Drewek i Józef Bzowski

30. stycznia 2019 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 stycznia 2019 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

Więcej »

30. stycznia 2019 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 27.01-3.02.2019 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 + Maria, Stanisław i Czesław Lella

9.30 + Janina Kurzelewska oraz z rodziny Kalisz i Fik

11.00 + Waldemar Witaszczyk- 10 r. śm.

+ Teresa Lepak – 26 gr. (poza parafią)

Więcej »

20. stycznia 2019 · Możliwość komentowania DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 stycznia 2019 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie
 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prośmy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji Ojca św. i młodych całego świata.
  3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Wraz z panem Bogdanem i ministrantami, serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, proszę o kontakt.
  4. Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcam rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
  5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenia i zapraszam do szczególnej modlitwy podczas Mszy św. Będziemy się modlić o zdrowie i potrzebne łaski dla żyjących oraz o radość nieba dla zmarłych.
  6. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczam serdeczną modlitwą.
  7. Za kolektę gospodarczo-inwestycyjną przeznaczoną na kapitalny remont organów, za ofiary indywidualne i te kolędowe składane na potrzeby parafii, za gościnność i dary stołu oraz za bezinteresownie wykonane prace w parafii i w Orzełku, składam serdeczne Bóg zapłać. Są wokół nas ludzie obojętni i złośliwi, którym nie po drodze do świątyni i naszych wspólnych spraw, ale zdecydowana większość czuje i rozumie, co to znaczy odpowiedzialność przed Bogiem, za to wszystko co nam daje, a co jest naszą wielką dumą. Dziękuję, że jesteście blisko mnie i Kościoła, szczególnie wtedy gdy po ludzku wydaje się, że już nic nie da się zrobić i ofiarować. To prawdziwa wyobraźnia miłosierdzia. Każdego dnia Bogu za was dziękuję.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Intencje mszalne.

Więcej »

20. stycznia 2019 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 20.01-27.01.2019 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

Ndz 7.45 + dziadkowie Jadwiga i Stanisław Jarmoch

9.30 + Piotr Drewek i Stanisław Zdrojewski- 1 r. śm.

11.00 + Halina i Maksymilian Świenccy

+ Teresa Lepak – 19 gr. (poza parafią)

Pon 8.30 + Ewa oraz Adela i Feliks Ringel

9.00 + Teresa Lepak – 20 gr.

Wt 8.30 + Teresa Lepak –21 gr.

Śr 8.30 + Teresa Lepak – 22 gr.

Czw 8.30 + Teresa Lepak – 23 gr.

Pt 8.30 + Teresa Lepak – 24 gr.

Sob 16.30 + Zofia Pasińska- z ok. ziemskich ur.

17.30 + Kazimierz i Kazimiera Narloch, Ryszard i Weronika Łoboda

+ Teresa Lepak – 25 gr. (poza parafią)

Ndz 7.45 + Maria, Stanisław i Czesław Lella

9.30 + Janina Kurzelewska oraz z rodziny Kalisz i Fik

11.00 + Waldemar Witaszczyk- 10 r. śm.

+ Teresa Lepak – 26 gr. (poza parafią)

13. stycznia 2019 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni.

3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez wspólnotową i osobistą modlitwę.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy Pielgrzym i gazety o tematyce misyjnej, a dla dzieci Mały Pielgrzym.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny, urodziny czy jubileusze, życzę wszelkiego błogosławieństwa i opieki Świadków Miłosierdzia.

7. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną, przeznaczoną na remont naszych organów, za wszelkie ofiary indywidualne, kolędowe oraz za wykonane prace i ludzką życzliwość, a także za zrozumienie spraw naszej wspólnoty parafialnej, składam serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg stokroć wam wynagrodzi.

8. Intencje mszalne.

13. stycznia 2019 · Możliwość komentowania Intencje mszalne 13.01-20.01.2019 r. została wyłączona · Kategorie:Intencje

Ndz 7.45 + Teresa Lepak – 12 gr.

11.00 + Krzysztof Kowalewski oraz Jan i Ryszard Guzinscy

9.30 + Klemens-1 r. śm. Anna, Czesław, Roman i Helena Żywiccy

Pon 8.30 + Halina i Stanisław Jurak

9.00 + Teresa Lepak – 13 gr.

Wt 8.30 + Teresa Lepak –14 gr.

Śr 16.00 + Teresa Lepak – 15 gr.

Czw 8.30 + Teresa Lepak – 16 gr.

Pt 8.30 + Teresa Lepak – 17 gr.

Sob 16.30 + Mirosław Daniels- 9 r. śm.

17.30 + Ryszard Wojtala- 9 r. śm., Józef i Franciszka Stoltmann

+ Teresa Lepak – 18 gr. ( poza parafią)

Ndz 7.45 + dziadkowie Jadwiga i Stanisław Jarmoch

9.30 + Piotr Drewek i Stanisław Zdrojewski- 1 r. śm.

11.00 + Halina i Maksymilian Świenccy

+ Teresa Lepak – 19 gr. (poza parafią)