Pielgrzymka

ŚWIĘTA LIPKA – STOCZEK KLASZTORNY-TROKI

WILNO

DZIEŃ 1

Wyjazd z Ogorzelin o godz. 5.00, przejazd do Stoczka Klasztornego – zwiedzanie kompleksu klasztornego, w którym więziony był Prymas Tysiąclecia –Czcigodny Sługa Boży, Kardynał Stefan Wyszyński; obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 2

Śniadanie, przejazd do Trok Trocki Park Narodowy nad jez. Gawle – zamek XIV-XV w. Czas wolny (degustacja kibinów – lokalnego specjału). Następnie zwiedzanie Wilna: Kościół św. św. Piotra i Pawła – zwany „perłą wileńskiego baroku”, domek św. Faustyny, cmentarz na Rossie; obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 3

Śniadanie, ciąg dalszy zwiedzania Wilna z przewodnikiem lokalnym – w programie: sanktuarium Ostrobramskie, cerkiew św. Trójcy, cerkiew św. Ducha, ratusz, katedra św. Stanisława; wieża TV. Czas wolny na osobiste odkrywanie miasta lub na degustację specjałów litewskich; obiadokolacja i nocleg za Wilnem (agoturystyka).

 DZIEŃ 4

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Ogorzelin; na trasie zatrzymamy się w miejscowości Święta Lipka – nawiedzenie tamtejszego sanktuarium maryjnego, w miarę możliwości posłuchanie koncertu organowego;

Planowany przyjazd – w późnych godzinach wieczornych.

Termin: 6.08.-9.08.2018

Cena:730 zł (min. 45 osób)

Zapisy: ks. Piotr Bekisch tel. (52) 3987986

Świadczenia:

– 3 noclegi: 2 w hotelu w Wilnie – pokoje 2,3 osobowe z łazienkami; 1 w agroturystyce za Wilnem – pokoje 2- 4 os. z łazienkami;

– wyżywienie typu HB – 3 śniadania, 3 obiadokolacje,

– ubezpieczenie

– przewodnik lokalny na Litwie (2 dni),

-wszystkie bilety wstępu

– przy min. 25 osobach dopłata 50 zł;