05. października 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 września 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa, które odprawiać będziemy w dni powszednie pół godz. przed Mszą św., w sobotę o 18.00, a w poszczególne niedziele, co tydzień po innej Mszy św. Dzieci i młodzież będą przychodzić na dodatkowe nabożeństwa różańcowe dwa razy w tygodniu, a mianowicie w poniedziałki i piątki na godz. 16.30. Obowiązkowo kandydaci do I Komunii św. i bierzmowania. Dla najmłodszych przygotowane są obrazki, które będą wklejać do specjalnych książeczek. Są także przygotowane obrazki na poszczególne niedziele i inne ważne dla Kościoła dni rozpoczętego roku szkolnego i katechetycznego.

2. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecajmy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Módlmy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

3. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego oraz o nowe powołania.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 15.00 podczas Godziny Miłosierdzia, a potem na jej zakończenie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Odwiedziny chorych od 9.00, a od 17.00 okazja do spowiedzi św.

5. Za tydzień, w niedzielę 7 października, o godz. 12.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej w Kamieniu.

6. Opiece Królowej różańca św. polecam wszystkich jubilatów i solenizantów.

7. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, a zwłaszcza na remont organów, za bezinteresowną pomoc w wielu pracach, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są także kalendarze na Nowy Rok. Duże i trójdzielne w cenie 10 zł., a małe po 5 zł.

9. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.