06. maja 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 6 maja 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

4.W poniedziałek i środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania. Dodatkowa spowiedź św. w poniedziałek. Od 16.00 do 16.45 dla gimnazjalistów, a od 17.00 pozostali kandydaci do bierzmowania, ich rodziny i świadkowie.

5. W czwartek od godzin porannych w naszej parafii przeżywać będziemy wizytację kanoniczną połączoną z bierzmowaniem. Wizytację przeprowadzi ks. Prałat Marian Szczepiński.

6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

8. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

9. Za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii, a także za bezinteresowną pomoc w pracach przy kościele i plebanii oraz w przygotowaniu wizytacji pasterskiej, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w naszej parafii kolekta gospodarczo- inwestycyjna. Polecam ją waszej ofiarności.

10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.