11. lutego 2018 · Możliwość komentowania SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

 

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcam do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Również dziś w czasie Mszy św. o godz.11.00 można przyjąć ten sakrament.

2. Dziś także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. Dziś, juro i pojutrze adoracja Najświętszego Sakramentu- dawne nabożeństwo czterdziestogodzinne. Dziś rozpocznie się po ostatniej Mszy św., a zakończy o godz. 15.00. Jutro zaś i we wtorek od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.30. Przypominam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

5. Już teraz zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a gorzkie żale w niedzielę po sumie. Kandydaci do I Komunii św. i bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w piątkowej drodze krzyżowej. Niech nie zabraknie nikogo z parafin na tym pasyjnym nabożeństwie. Przychodźmy tu nie z przymusu czy tradycji, ale z potrzeby serca.

6. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo-inwestycyjną, a także wszelkie ofiary indywidualne, oraz za bezinteresownie wykonane prace i pomoc, składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.