28. stycznia 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

2. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Odwiedziny chorych w sobotę 10 lutego.

3. Dnia 2 lutego, który w tym roku pokrywa się z pierwszym piątkiem miesiąca, będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta o godz. 17.00. Tego dnia błogosławieństwo świec, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Obowiązkowo przyjdą do kościoła wszyscy kandydaci do I Komunii św. i bierzmowania.

4. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Tego dnia kolekta przeznaczona na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych.

5. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

6. Za wszelkie ofiary indywidualne i te kolędowe składane na potrzeby parafii, za gościnność i dary stołu oraz za bezinteresownie wykonane prace w parafii i w Orzełku, składam serdeczne Bóg zapłać.

7. W czasie mojej nieobecności w parafii, wszystkie pilne sprawy biurowe proszę załatwiać z kapłanami, którzy będą na zastępstwie.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Dziś na godz. 15.30 zapraszamy parafian i gości do Domu Kultury na Jasełka, a po nich wspólne rodzinne kolędowanie przy ognisku. (kiełbaski)

10. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.