04. listopada 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 listopada 2018 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Tego dnia zapraszam do włączenia się w Drogę Krzyżową „ze Świadkami Miłosierdzia ku wolności”. Rozpoczniemy ją od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w powstającym Centrum Rekolekcyjnym w Orzełku. Następnie wspólnie ruszymy w 15-sto kilometrową trasę do Ogorzelin. Na koniec wszystkich uczestników zapraszam do naszej Kawiarenki na słodki poczęstunek. Parafian proszę o upieczenie kilku ciast. Tego dnia Kawiarenka będzie otwarta od rana do 22.00. Skorzystajcie z tego zaproszenia, by wspólnie cieszyć się tą historyczną rocznicą odzyskania wolności. Na uroczystą Mszę św. w int. Ojczyzny zapraszam natomiast w poniedziałek 12 listopada na godz. 11.00. Niech nie zabraknie naszych sztandarów i chorągwi.

3. Przypominam, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki można składać do końca miesiąca. Bóg zapłać za ofiary wypominkowe, które w całości zostaną przeznaczone na trwające prace przy cmentarzu.

4. W środę po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca. Tego dnia kolekta na misje.

5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

6. Za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii, za bezinteresowną pomoc w wielu pracach, a zwłaszcza za uporządkowanie terenu przy płocie od strony szkoły i cmentarza, założenie odwodnienia wokół plebanii oraz wywóz liści z cmentarza, składam serdeczne Bóg zapłać. Po dokładnej ekspertyzie drzew na cmentarzu i po wielu staraniach, udało się uzyskać pozwolenie na wycinkę trzech klonów. Do prac tych przystąpimy w stosownej chwili. Za tydzień w naszej parafii kolekta gospodarczo – inwestycyjna przeznaczona na kapitalny remont organów. Polecam ją waszej szczególnej ofiarności.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.