21. września 2022 · Możliwość komentowania DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 18 września 2022 ODPUST PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy doroczny odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Sumę odpustową w naszej intencji odprawi ks. Radosław Karczewski z Bysławka. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Po Mszy św. zapraszam gości na poczęstunek do naszej Parafialnej Kawiarenki, znajdującej się pod plebanią. O godz.15.00 celebrować będziemy Godzinę Miłosierdzia. Do skrzynki w kaplicy można składać intencje, które będą odczytane w czasie tego nabożeństwa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. Również dziś, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio.

5. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do I Komunii św. i ich rodziców.

6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską oraz umacnia w wierze, nadziei i miłości.

7. Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku wyłożone są kubki, albumy i inne pamiątki. Proszę o samoobsługę.

8. Za kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na nową posadzkę naszej świątyni (2348 zł), za indywidualne ofiary złożone na ten cel, za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła, za pomalowanie kruchty oraz podestów i klęczników w ławkach, za prace wykonane w obejściu, a także za wsparcie i dary stołu na odpust, składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.