15. września 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 11 września 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

3. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Odpust parafialny będziemy uroczyście celebrować w niedzielę 18 września o godz. 12.00. Na sumę odpustową zapraszam całą asystę wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Tego dnia o 15.00 zapraszam wszystkich parafian i gości na Godzinę Miłosierdzia. Od czwartku zapraszam na Triduum, które pomoże nam lepiej przygotować się do duchowego przeżycia dnia odpustowego. Okazja do spowiedzi św. sobotę od godz. 15.30 do 16.15.

4. W środę na godz. 15.00 zapraszam do sprzątania kościoła i obejścia.

5. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

6. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

7. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na nową posadzkę naszej świątyni, za indywidualne wsparcie przekazane na ten cel, za wszelką pomoc, a zwłaszcza za ofiary i dary stołu przekazane na przygotowanie odpustu parafialnego, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.