06. września 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 4 września 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. W środę na godz. 18.30 zapraszam na Eucharystię, a po niej na spotkanie Żywy Różaniec. Tego dnia kolekta na misje święte.

3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego po każdej Mszy św.

4. Za tydzień o godz. 12.00 w Zamartem odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. My zaś powoli zbliżamy się do naszego parafialnego odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego który, przeżywać będziemy 18 września. Proszę o pomoc i włączanie się w przygotowanie tej uroczystości.

5. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwierajmy ich serca na Boga i świat, który nas otacza.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Za dzisiejszą zbiórkę do puszek przeznaczoną na wsparcie dla parafii na Dominikanie, w której proboszczem jest ks. Grzegorz, za wszelkie ofiary złożone i wpłacone na potrzeby naszej parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za indywidualne wsparcie trwających prac oraz za wszelką pomoc i życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień kolekta gospodarczo- inwestycyjna na nową posadzkę naszej świątyni.

9. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.