03. sierpnia 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W środę na wieczorną Mszę św. a po niej na spotkanie zapraszam Żywy Różaniec. Tego dnia kolekta na Misje św.

5. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

6. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Na 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. od 17.30.

7. Za wszelkie ofiary składane i wpłacane na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, zwłaszcza za indywidualne wsparcie na nową posadzkę naszej świątyni, za bezinteresownie wykonane prace i pomoc oraz okazywaną życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo oraz wszelkiej pomyślności.

10. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.