24. lipca 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzanie świątyń i udział w Eucharystii.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Już dziś rozpoczyna się XXIII tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: NIESIEMY NARODOM POKÓJ CHRYSTUSA. MIVA Polska zachęca do włączenia się w akcję : Podaruj 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Po każdej Mszy św., poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

6. Za dzisiejsze ofiary do puszek, za wsparcie parafii i powstającego Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za indywidualne ofiary złożone na nową posadzkę naszej świątyni, za ogrom bezinteresownie wykonanych prac, za wszelką pomoc i życzliwość, kochanym parafianom i gościom, składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie (załącznik).

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.