19. lipca 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 lipca 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Maria z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

4. Za tydzień rozpocznie się XXIII tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: NIESIEMY NARODOM POKÓJ CHRYSTUSA. MIVA Polska zachęca do włączenia się w akcję : Podaruj 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. Po każdej Mszy św., także w sobotę poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

5. W imieniu własnym oraz naszych Sołtysów proszę gospodarzy, aby przed rozpoczęciem żniw przygotowali kłosy zbóż, które będą potrzebne do wykonania wieńca dożynkowego.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

7. Za kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na nową posadzkę naszej świątyni (2350 zł.), za wsparcie parafii oraz powstającego Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za bezinteresownie wykonane prace, za dary stołu i wszelką życzliwość oraz zrozumienie, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie (załącznik).

9. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.