21. maja 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 maja 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam Was wszystkich na Mszę św. Będziemy dla żyjących wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek, 27 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Każdego dnia w innym Sanktuarium naszej Diecezji będziemy również przeżywać przygotowanie do tej uroczystości. 29 maja w Zamartem. Szczegóły na plakacie.

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

 

7. Za dzisiejszą zbiórkę do puszek przeznaczoną na ubezpieczenie naszej zabytkowej świątyni i całego mienia parafialnego, za ofiary indywidualne przeznaczone na potrzeby parafii, zwłaszcza na nową posadzkę naszego kościoła, a także na powstający Dom Rekolekcyjny w Orzełku, za wszelką życzliwość i pomoc, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.