24. kwietnia 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

2. Gorąco witam i pozdrawiam ks. Jana Nowaka, który dziś głośni nam słowo Boże i razem z nami dziękuje Bogu za Kaplicę Miłosierdzia, w 5. rocznicę jej powstania. Na godz. 15.00 zapraszamy do Orzełka na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Proszę o wypisanie kartek z intencjami. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

3. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

4. Za tydzień w niedzielę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwa majowe. Tych, którzy mogą do kościoła, a pozostałych tradycyjnie przy krzyżach, kapliczkach lub w swoich domach. W zakrystii przygotowane są specjalne książeczki z rozważaniami, które proszę by odczytywać w miejscach spotkań majowych.

5. Za dzisiejszą zbiórkę do puszek przeznaczoną na cele dobroczynne, za wszelkie ofiary przekazane oraz wpłacone na cele wspólnoty parafialnej, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również wszystkim parafianom i gościom, którzy pokazują jak na co dzień żyć wyobraźnią miłosierdzia wspierając modlitwą oraz ofiarą powstający Dom Rekolekcyjny w Orzełku. Po ludzku rzecz praktycznie niemożliwa do wykonania i wiele różnych przeciwności nas spotyka, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego dzieło powstaje i pięknieje. Raz jeszcze gorące Bóg zapłać.

6. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.