16. kwietnia 2022 · Możliwość komentowania NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17 kwietnia 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia oraz wszelkich potrzebnych darów.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kolekta z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! I w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy.

3. Pragnę podziękować za przygotowanie naszego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji oraz śpiewów i całej liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję całej posługującej asyście wraz ze strażakami i dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Składam również gorące Bóg zapłać kochanym parafianom i gościom za indywidualne ofiary składane na potrzeby naszej parafii oraz powstającego Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za bezinteresownie wykonane prace, a także za dary stołu i wszelką życzliwość, jak również wyobraźnię miłosierdzia. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swoich łask.

4. Już za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołami naszej Ojczyzny zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Tego dnia o 15.00 zapraszam do Orzełka na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proszę o wypisywanie intencji, które odczytamy tam w nowej kaplicy na początku nabożeństwa. Tyle trudnych i bolesnych spraw w naszych rodzinach, Ojczyźnie, na Ukrainie i na całym świecie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł tam pojechać, to przez cały tydzień w naszej Kaplicy Miłosierdzia można składać te intencje. Tego dnia będziemy również dziękować właśnie za Kaplicę Miłosierdzia, bo będzie to piąta rocznica jej poświęcenia. W tym miejscu już na zawsze my i następne pokolenia będziemy wypraszać łaski potrzebne nam i innym.

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.