12. kwietnia 2022 · Możliwość komentowania NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 10 kwietnia 2022 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień- doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa.

2. W naszym kościele spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów dekanatu w Wielki Wtorek od godz. 16.30 do 17.00. Zachęcam do skorzystania z tego daru Bożego miłosierdzia.

3. W Wielką Środę na godz.15.00 zapraszam do pomocy w generalnym sprzątaniu kościoła oraz w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia.

4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.30 Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Kolekta z tej Mszy św., jak również ofiary ze skrzynki nowennowej, zostaną przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji, dawniej nazywanego „ciemnicą”. Adoracja potrwa do godz. 22.00.

5. W Wielki Piątek adoracja od godz. 9.30. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy św. Zaprasza jednak wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W tym roku oddamy cześć krzyżowi przez ucałowanie lub głęboki ukłon. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18.30. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22.00. Przypominam też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Ofiary złożone przy adoracji krzyża, są przeznaczone na ratowanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych. O godz. 20.00 proszę, aby Róże Różańcowe poprowadziły śpiew trzech części Gorzkich Żali.

6. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszam od godz. 9.30. na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas
w przedświątecznym zabieganiu na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem. Do pełnienia warty zapraszam naszych Strażaków.

7. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz.10.00, 12.00 i 17.00. Przychodzących do świątyni, zwłaszcza tych, którzy robią to okazjonalnie zapraszam do choćby krótkiej adoracji. Proszę, by tego dnia składać do kosza przed ołtarzem podpisane skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną.

8. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 20.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów po kilku tygodniach zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię proszę o przyniesienie paschalików, w które można się zaopatrzyć. Wyłożone są na stoliku (8 zł).

9. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, która jest dopełnieniem nocnej liturgii, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy Eucharystię. Zapraszam do udziału całą asystę wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiatki. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną, za ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego, za paczki dla Ukrainy, za wszelkie indywidualnie ofiary składane oraz wpłacane na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za bezinteresownie wykonane prace, za dary stołu oraz za życzliwość i pomoc parafian i gości, składam serdeczne Bóg zapłać.

11. Intencje mszalne.

 

 

 

Komentowanie zostało zamknięte.