14. grudnia 2021 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021 została wyłączona · Kategorie:Intencje, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Po Mszach św. można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy, a także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz sianko przygotowane przez kółko misyjne.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

7. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na spłatę nowej elewacji naszej świątyni, za wszelkie ofiary indywidualne składane, a często wpłacane na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za pomoc w odśnieżaniu oraz za wykonane prace, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za upominki adwentowe dla dzieci, a także za ofiary składane w czasie Mszy św. roratnich, dzięki którym możemy każdego dnia ogrzać kościół. Dziś szczególnie dziękuję za dobrodziejów, którzy ufundowali już tabernakulum i 5 Stacji Drogi Krzyżowej do Orzełka.

8. Za tydzień w niedzielę od godz. 13.00 do 14.00 okazja do spowiedzi świętej. Przybędzie tylko jeden lub dwóch kapłanów z dekanatu.

9. Intencje mszalne.

Intencje mszalne 12.12-19.12.2021 r.

Ndz 7.45 + rodzice i rodzeństwo z obojga stron

9.30 + Ryszard Wiese- 1 r. śm.

11.00 + Bernard Lipkowski- 7 r. śm.

Pon 18.00 + Łucja Prusaczyk – w dniu ziemskich imienin

Wt 18.00 + Roman Dzierzyk

Śr 18.00 + Roman- r. śm., Anna, Klemens i Czesław Żywiccy

Czw 18.00 + Teresa Gubernat- int. od Moniki i Witolda Krajewiczów oraz rodziny z Jerzykowa

Pt 18.00 + Henryk Pestka- int. od Zakładu Pogrzebowego

Sob 16.30 + Jadwiga Lemańczyk- 1 r. śm.

17.30 przez wstawiennictwo Świadków Miłosierdzia o siły i zdrowie dla ks. Piotra oraz wszystkich zaangażowanych w powstawanie Domu Rekolekcyjnego w Orzełku z prośbą o szczęśliwe zakończenie budowy

Ndz 7.45 + rodzice Leokadia i Klemens Żuraw oraz bracia

9.30 + Alfons- r. śm. oraz Zygmunt Peplińscy

11.00 + Jerzy Husarek

 

 

 

Komentowanie zostało zamknięte.