21. lipca 2021 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 lipca 2021 została wyłączona · Kategorie:Intencje, Ogłoszenia duszpasterskie

1. Ks. Kanonikowi Andrzejowi Szopińskiemu, który jest Głównym Ekonomem naszej Diecezji, dziękuję za dzisiejszą obecność, wygłoszone słowo Boże oraz za uroczyste poświęcenie nowego dachu, wieży i elewacji naszej zabytkowej świątyni.

2. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

3. Dziś rozpoczyna się XXII tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: W drogę do Źródła Życia. MIVA Polska zachęca do włączenia się w akcję : Podaruj 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. Po każdej Mszy św., także w sobotę poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

4. 20 sierpnia nasza parafia organizuje letni wypoczynek dla ministrantów i dzieci z kółka misyjnego. Zapisy w tygodniu po Mszach św.

5. W imieniu własnym oraz naszych Sołtysów proszę gospodarzy, aby przed rozpoczęciem żniw przygotowali kłosy zbóż, które będą potrzebne do wykonania wieńca dożynkowego.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, wraz z ks. Andrzejem, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, a wam wszystkim miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Za kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na spłatę nowej elewacji naszej świątyni ( 2354,50 zł), za ofiary indywidualne złożone i wpłacone na potrzeby parafii oraz na budowę Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, a także za bezinteresownie wykonane prace oraz przygotowanie dzisiejszej uroczystości w każdym jej wymiarze, kochanym parafianom, rodzinie, a także naszym gościom, składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Intencje mszalne.

Intencje mszalne 18.07-25.07.2021 r.

Ndz 7.45 + Bernard- r. śm. i Teresa Januszewscy

9.30 + Julianna Żeszota- 13 r. śm.

11.00 1) dz-błag dla Pauliny i Błażeja w rocznicę ślubu

2) za parafian i dorodziejów oraz o zdrowie i Boże błog. dla mamy Marii Bekisch w dniu 70 r. urodzin

Pon 17.30 dz-błag w 35 r. ślubu Mieczysława i Grażyny Wardin

18.30 + Jadwiga i Stanisław Jarmoch

Wt 18.30 + brat Stanisław

Śr 18.30 o zdrowie, siły i Boże błog. oraz wstawiennictwo Świadków Miłosierdzia dla członkiń Róży Różańcowej pw. św. Jadwigi

Czw 12.00 pogrzeb: Gabriel Świencki

17.30 + Tadeusz Zdończyk- 4 r. śm.

18.30 + Henryk Sigmanski

Pt 16.00 ślub: Mateusz Dudek i Magdalena Jakóbczak

17.30 dz-błag w 18 r. urodzin Moniki

18.30 + Bernard, Helena i Anna Ginter

Sob 16.30 dz-błag w 10 r. ślubu Moniki i Radosława Hałasowskich

17.30 + Jan Wrycz Rekowski

18.30 dziękczynna z prośbą o zdrowie, Boże błog., dary Ducha Świętego i opiekę NMP w 10 r. ślubu Sandry i Tomasza Witaszczyków

Ndz 7.45 + Marianna Szubert i Adam Zych- w dniu ziemskich urodzin

9.30 + Marian- 4 r. śm., Teresa, Walerian i Paweł Kak

11.00 o szczęśliwe rozwiązanie dla Pauliny

Komentowanie zostało zamknięte.