11. lipca 2021 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lipca 2021 została wyłączona · Kategorie:Intencje, Ogłoszenia duszpasterskie

1. W okresie wakacyjnym gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów dokonywanych w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, czy na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie im błogosławił.

4. Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej odbędzie się w Zamartem 16 lipca o godz. 12.00. Z naszego kościoła parafialnego o godz. 10.00, po dwuletniej przerwie wyruszy piesza pielgrzymka. Osoby, które chciałyby wracać busem proszę, by to jeszcze zgłaszały. Darmowy bus będzie podstawiony przed Sanktuarium o godz. 14.00. Kandydaci do bierzmowania jeden raz w cyklu przygotowania do tego sakramentu, a więc w tym lub przyszłym roku mają obowiązek uczestniczenia w pielgrzymce.

5. Za tydzień w niedzielę 18 lipca po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie nowego dachu, wieży i elewacji naszego kościoła. Zapraszam kochanych parafian i gości do wspólnego przeżycia tej historycznej chwili.

6. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na spłatę elewacji, za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za bezinteresowną pomoc w wielu pracach, za ufundowanie renowacji figury Matki Bożej, którą dziś z bliska możemy podziwiać w naszej świątyni, składam serdeczne Bóg zapłać.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

8. Intencje mszalne.

Intencje mszalne 11.07-18.07.2021 r.

Ndz 7.45 + Teresa Januszewska- int. od Zakładu Pogrzebowego

9.30 + Piotr Drewek

11.00 + Wacława- r. śm., Władysław i Waldemar Witaszczyk

Pon 18.30 dz-błag dla Iwony w dniu urodzin

Wt 18.30 przez wstawiennictwo Świadków Miłosierdzia o zdrowie i siły dla ks. Piotra oraz wszystkich zaangażowanych w powstawanie Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, a także o szczęśliwe zakończenie budowy

Śr 18.30 + + członkinie Róży Różańcowej pw. św. Jadwigi

Czw 18.30 + Krzysztof- w dniu ziemskich urodzin i Grażyna Rożek

Pt 12.00 za parafian, dobrodziejów i pielgrzymów ( Zamarte)

18.30 + Melania Mruk- int. od Róży Różańcowej pw. św. Jadwigi

Sob 15.00 ślub: Kacper Winkowski i Monika Brauer

16.30 ślub: Michał Jeżewski i Natalia Witkowska- Mucha

18.30 + Julian- r. śm., Łucja i Jerzy Husarek

Ndz 7.45 + Bernard- r. śm. i Teresa Januszewscy

9.30 + Julianna Żeszota- 13 r. śm.

11.00 1) dz-błag dla Pauliny i Błażeja w rocznicę ślubu

2) za parafian i dorodziejów oraz o zdrowie i Boże błog. dla mamy Marii Bekisch w dniu 70 r. urodzin

Komentowanie zostało zamknięte.