10. stycznia 2019 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 stycznia 2019 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech w dzień kolędy napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Cały plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej. Kapłan przynosi Boże błogosławieństwo do naszych mieszkań i domów. Wykorzystajmy dobrze to spotkanie na wspólną modlitwę i rozmowę.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Misyjne Drogi i Pielgrzym, a dla dzieci Mały Pielgrzym z dodatkiem w środku. Są także nowe kubki- cegiełki, z wizualizacją Domu Rekolekcyjnego w Orzełku w cenie 15 zł. Wystawione są na stoliku pod chórem.

6. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzę pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

7. Za tydzień kolekta gospodarczo- inwestycyjna, przeznaczona na remont naszych organów. Polecam ją waszej szczególnej ofiarności, dziękując jednocześnie za indywidualnie składane ofiary na ten cel. Wszystkie elementy drewniane instrumentu z naszego kościoła są w fatalnym stanie i wymagają jeszcze kilku miesięcy prac oraz dodatkowych nakładów finansowych. Dziękuję również za zrozumienie i ofiary kolędowe, które w całości przeznaczymy na ratowanie dachu naszej świątyni. Będę szukał wszelkich możliwych sposobów zdobycia środków na ten cel.

8. Intencje mszalne.

 

Komentowanie zostało zamknięte.