31. grudnia 2018 · Możliwość komentowania ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 30 grudnia 2018 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Jutro zapraszam wszystkich parafian i gości na godz. 16.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno- błagalne kończącego się 2018 roku. Tego dnia kolekta będzie przeznaczona na remont naszych organów.

3. Wtorkowa uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI, jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.45, a dodatkowa o 16.00.

4. W środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam Żywy Różaniec.

5. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Są przygotowane specjalne zestawy, zawierające samozapalny węgielek. Kadzidło proszę rozpalić na żaroodpornym naczyniu w dzień kolędy, a kredą oznaczyć drzwi naszych domów i mieszkań. Kolekta tego dnia oraz wszystkie ofiary składane do „Aniołka” przy żłóbku są przeznaczone na misje św.

6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Zaś na 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem 15 min przed Mszą św. Odwiedziny chorych od 9.00.

7. Cały plan wizyty duszpasterskiej podany jest w gablocie. W niedziele kolędy rozpoczynać się będą o godz. 13.00, a w pozostałe dni od 14.30. Jeśli na trasie przewidziany jest obiad to rozpoczynamy pół godziny wcześniej.

8. Za wszelkie ofiary, zwłaszcza te na remont naszych organów, za wykonane prace oraz za dary stołu, składam serdeczne Bóg zapłać. Ofiary kolędowe w całości będą przeznaczone na konieczny remont dachu naszego kościoła.

9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Intencje mszalne

Komentowanie zostało zamknięte.