1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa.
2. W naszym kościele spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu we Wielki Wtorek, 15 kwietnia od godz. 16.15 do 17.00.
3. W Wielką Środę na godz.15.00 zapraszam do pomocy w generalnym sprzątaniu kościoła oraz w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia.
4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.30 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Kolekta z tej Mszy św., będzie przeznaczona na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 22.00
5. W Wielki Piątek adoracja od godz. 10.00. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18.30. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22.00. Przypominam też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Ofiary złożone przy adoracji krzyża, są przeznaczone na ratowanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych. O godz. 20.00 śpiew trzech części Gorzkich Żali.
6. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszam od godz. 10.00. na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas w tym przedświątecznym zabieganiu na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem. Do pełnienia warty, tradycyjnie zapraszam naszych Strażaków.
7. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz.10.00, 12.00 i 17.00. Przychodzących do świątyni zapraszam do choćby krótkiej adoracji. Proszę, by tego dnia składać do kosza przed ołtarzem podpisane skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną.
8. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 20.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału (wszystkich zapraszam na zewnątrz świątyni), będziemy słuchać słowa Bożego, znów po kilku tygodniach zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię proszę o przyniesienie paschalików lub świec.
9. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną — która jest dopełnieniem nocnej liturgii - biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy Eucharystię. Zapraszam do udziału całą, rozbudowaną asystę wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiatki. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
10. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego, za ofiary złożone i wpłacone na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego, za bezinteresownie wykonane prace, za dary stołu oraz za życzliwość i pomoc wielu parafian i gości, składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są także do nabycia woskowe paschaliki wielkanocne.
12. Intencje mszalne.