1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Błogosławieństwo palm bez pokropienia na wszystkich Mszach św.
2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. By to uczynić skorzystajmy z szerokiej oferty środków społecznego przekazu.
3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. W tym roku wyjątkowo nie będzie przeniesienia i adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. ciemnicy.
4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 21.00 (nadal tylko 5 osób jednocześnie w kościele). Wszyscy, którzy w tych dniach będą oddawać cześć krzyżowi, niech uczynią to przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon.
5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Nie będzie obrzędu błogosławieństwa pokarmów, ale proszę by śniadanie wielkanocne rozpocząć od wspólnej modlitwy, która podana zostanie w załączniku. Tego dnia adoracja od godz. 10.00 do 20.00.
6. W sobotni wieczór celebrować będziemy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia tym razem ze względu na epidemię została nieco zmieniona, ale jak zawsze oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. W niedzielę rano nie będzie procesji rezurekcyjnej, natomiast kapłani udzielą błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem zgromadzonym uczestnikom liturgii, a następnie bez asysty wyjdą przed świątynie i od drzwi pobłogosławią swoich parafian i tych, którzy zawsze w święta gromadzili się w danym kościele. W tym momencie uroczyście zabrzmią dzwony.
7. Osoby, które chcą wesprzeć parafię lub złożyć ofiarę na skromne kwiaty do grobu Pańskiego proszę by uczyniły to poprzez wpłatę na konto: Bank Spółdzielczy w Chojnicach 938146 0003 0000 0967 2000 0001. Bóg zapłać za pomoc i wszelkie dobro.
8. Najnowszy nr Pielgrzyma do pobrania w internecie. Pozostała prasa katolicka oraz książki i albumy wyłożone na stoliku. Proszę Was o samoobsługę. Są również paschaliki wielkanocne, które można zapalić w Wigilię Paschalną w swoich domach, by w ten sposób jednoczyć się z całym Kościołem.
9. Wszystkich drogich parafian i dobrodziejów zapewniam o duchowej łączności i modlitwie. Błogosławię Was mocą Chrystusowego Kapłaństwa.
10. Intencje mszalne.