1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
2. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze św. w naszej świątyni tego dnia w porządku niedzielnym. W polskiej tradycji ta uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
3. W piątek przypada również 105. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
4. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszam do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi Wniebowziętej.
6. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na bieżące utrzymanie parafii, za indywidualne ofiary złożone i wpłacone na remont naszych organów oraz budowę Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za bezinteresowną pomoc i wszelką życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać.
7. Intencje mszalne.