12. sierpnia 2025 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 sierpnia 2025 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dziś kolej­na waka­cyj­na nie­dzie­la, dzie­więt­na­sta w roku litur­gicz­nym. Modli­my się wspól­nie, aby Bóg umoc­nił w naszych ser­cach ducha przy­bra­nych dzie­ci, aby­śmy mogli osią­gnąć obie­ca­ne dzie­dzic­two. Niech nasze dobre pra­gnie­nia wspo­ma­ga tak­że orę­dow­nic­two Maryi, któ­ra w róż­nych sank­tu­ariach gro­ma­dzi rze­sze pielgrzymów.

2. W naj­bliż­szy pią­tek, 15 sierp­nia, obcho­dzić będzie­my uro­czy­stość Wnie­bo­wzię­cia Naj­święt­szej Maryi Pan­ny. Wia­ra w to, że Mary­ja po ziem­skim życiu zosta­ła z cia­łem i duszą wzię­ta do nie­ba, ist­nia­ła już w pier­wot­nym Koście­le. Ofi­cjal­nie sfor­mu­ło­wał ją papież Pius XII dogma­tem w 1950 roku. Msze św. w naszej świą­ty­ni tego dnia w porząd­ku nie­dziel­nym. W pol­skiej tra­dy­cji ta uro­czy­stość nosi nazwę świę­ta Mat­ki Bożej Ziel­nej. Mary­ja jest naj­pięk­niej­szym kwia­tem ludz­ko­ści. Tego dnia bło­go­sła­wio­ne są bukie­ty kwia­tów, ziół i warzyw. W ten spo­sób będzie­my dzię­ko­wa­li Bogu za pierw­sze tego­rocz­ne zbio­ry i owo­ce ziemi.

3. W pią­tek przy­pa­da rów­nież 105. rocz­ni­ca Bitwy War­szaw­skiej z 1920 roku, tak zwa­ne­go Cudu nad Wisłą. Pola­cy odnie­śli wów­czas wiel­kie zwy­cię­stwo w wal­ce z woj­ska­mi bol­sze­wic­ki­mi. Ten dzień obcho­dzo­ny jest tak­że jako Świę­to Woj­ska Polskiego. 

4. Wszyst­kich, któ­rzy nie mogą uczest­ni­czyć w piel­grzym­ce, zapra­szam do ducho­we­go piel­grzy­mo­wa­nia i wpie­ra­nia oso­bi­stą modli­twą i cier­pie­niem piel­grzy­mu­ją­cych do róż­nych sank­tu­ariów maryj­nych, szcze­gól­nie na Jasną Górę. 

5. Wszyst­kim sole­ni­zan­tom i jubi­la­tom tego tygo­dnia życzę obfi­to­ści Boże­go bło­go­sła­wień­stwa oraz opie­ki Maryi Wniebowziętej.

6. Za dzi­siej­szą kolek­tę gospo­dar­czo- inwe­sty­cyj­ną prze­zna­czo­ną na bie­żą­ce utrzy­ma­nie para­fii, za indy­wi­du­al­ne ofia­ry zło­żo­ne i wpła­co­ne na remont naszych orga­nów oraz budo­wę Domu Reko­lek­cyj­ne­go w Orzeł­ku, za bez­in­te­re­sow­ną pomoc i wszel­ką życz­li­wość, skła­dam ser­decz­ne Bóg zapłać.

7. Inten­cje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.