1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
2. Jutro, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. W swoich osobistych modlitwach prośmy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.
3. W środę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Gorąco zapraszam wszystkich na wieczorną Eucharystię., a po niej na spotkanie zapraszam Żywy Różaniec. Tego dnia kolekta na Misje św.
4. W piątek na godz. 20.00 zapraszam do Orzełka na Mszę św. oraz braterskie spotkanie przy kawie.
5. W sobotę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
6. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego.
7. Za wszelkie ofiary składane i wpłacane na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, zwłaszcza za indywidualne wsparcie kolejnego etapu remontu naszych organów, za cegiełkę od Róż Różańcowych złożoną na ten cel, za bezinteresownie wykonane prace i pomoc oraz okazaną życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień kolekta gospodarczo- inwestycyjna przeznaczona na bieżące utrzymanie parafii.
8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo oraz wszelkiej pomyślności.
10. Intencje mszalne.