31. maja 2026 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 31 maja 2026 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Sta­je­my dziś wobec naj­więk­szej tajem­ni­cy wia­ry, któ­ra mówi, że jest jeden Bóg w trzech Oso­bach: Ojca, Syna i Ducha Świę­te­go. Pró­buj­my zro­zu­mieć tę praw­dę nie tyle umy­słem, ile świa­tłem wia­ry, bowiem nie o zro­zu­mie­nie cho­dzi, ale o tajem­ni­cę miło­ści, któ­ra spa­ja Oso­by Boskie i w któ­rej my tak­że mamy swo­je miej­sce. W naszej para­fii jest to dzień I Komu­nii św.

2. W ponie­dzia­łek przy­pa­da Dzień Dziec­ka. Modlić się będzie­my w ich intencji.

3. We wto­rek po Mszy św. pró­ba sypa­nia kwiat­ków. Zapra­szam dziew­czyn­ki, któ­re w tym i zeszłym roku przy­stę­po­wa­ły do I Komu­nii św. oraz wszyst­kie pozo­sta­łe dziew­czyn­ki, któ­re chcą słu­żyć Panu Jezusowi.

4. W śro­dę spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca. Tego dnia kolek­ta na misje. 

5. W czwar­tek 4 czerw­ca przy­pa­da uro­czy­stość Naj­święt­sze­go Cia­ła i Krwi Chry­stu­sa. Za każ­dy ołtarz odpo­wie­dzial­na jest część para­fii. Pro­szę, aby każ­dy czuł się ducho­wo i mate­rial­nie odpo­wie­dzial­ny oraz włą­czył się do dzia­łań zwią­za­nych z przy­go­to­wa­niem uro­czy­sto­ści Boże­go Cia­ła. I tak za I ołtarz odpo­wie­dzial­ni są miesz­kań­cy Mela­no­wa oraz ulic: Pocz­to­wej, Sta­re­go Dwo­ru i wybu­do­wa­nia pod Jerz­mion­ki. Za II ołtarz miesz­kań­cy Mela­nów­ka oraz ulic: Choj­nic­kej cz.I, Młyń­skiej, Ogro­do­wej, Sła­wę­ciń­skiej, Bocz­nej, Kwia­to­wej, Wybu­do­wa­nia pod Choj­ni­ce i Lich­no­wy oraz Dwo­rzec. Za ołtarz III miesz­kań­cy Os. Sło­necz­ne­go i ul. Choj­nic­ka cz.II oraz Wybu­do­wa­nia pod Dąbrów­kę i Sła­wę­cin. Za IV ołtarz miesz­kań­cy Nowe­go Dwo­ru, Coł­da­nek i ul. Obka­skiej. Stra­ża­ków pro­szę o kie­ro­wa­nie ruchem. W cza­sie okta­wy Boże­go Cia­ła zapra­szam na nabo­żeń­stwo czerw­co­we połą­czo­ne z procesją.

6. W pią­tek odwie­dzi­ny cho­rych od godz. 9.00. Oka­zja do spo­wie­dzi św. od 17.30. Z racji okta­wy nie będzie Godzi­ny Miło­sier­dzia. Jed­nak zapra­szam wszyst­kich na Mszę św. i pro­ce­sję eucharystyczną.

7. Za wszel­kie ofia­ry zło­żo­ne na wspar­cie para­fii oraz budo­wy Domu Reko­lek­cyj­ne­go w Orzeł­ku, a tak­że za włą­cza­nie się w przy­go­to­wa­nie Uro­czy­sto­ści Boże­go Cia­ła, za wyko­na­ne pra­ce, zwłasz­cza posprzą­ta­nie kościo­ła i obej­ścia, za deko­ra­cję komu­nij­ną, jak rów­nież za dar dzie­ci komu­nij­nych i ich rodzi­ców (kie­lich mszal­ny z pate­ną oraz ampuł­ki na wino i wodę), skła­dam ser­decz­ne Bóg zapłać. Tych, któ­rzy mogą pro­szę, o wspar­cie remon­tu orga­nów- zwłasz­cza przez naby­wa­nie cegiełek. 

 

8. Inten­cje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.