1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce. W naszej parafii jest to dzień I Komunii św.
2. W poniedziałek przypada Dzień Dziecka. Modlić się będziemy w ich intencji.
3. We wtorek po Mszy św. próba sypania kwiatków. Zapraszam dziewczynki, które w tym i zeszłym roku przystępowały do I Komunii św. oraz wszystkie pozostałe dziewczynki, które chcą służyć Panu Jezusowi.
4. W środę spotkanie Żywego Różańca. Tego dnia kolekta na misje.
5. W czwartek 4 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Za każdy ołtarz odpowiedzialna jest część parafii. Proszę, aby każdy czuł się duchowo i materialnie odpowiedzialny oraz włączył się do działań związanych z przygotowaniem uroczystości Bożego Ciała. I tak za I ołtarz odpowiedzialni są mieszkańcy Melanowa oraz ulic: Pocztowej, Starego Dworu i wybudowania pod Jerzmionki. Za II ołtarz mieszkańcy Melanówka oraz ulic: Chojnickej cz.I, Młyńskiej, Ogrodowej, Sławęcińskiej, Bocznej, Kwiatowej, Wybudowania pod Chojnice i Lichnowy oraz Dworzec. Za ołtarz III mieszkańcy Os. Słonecznego i ul. Chojnicka cz.II oraz Wybudowania pod Dąbrówkę i Sławęcin. Za IV ołtarz mieszkańcy Nowego Dworu, Cołdanek i ul. Obkaskiej. Strażaków proszę o kierowanie ruchem. W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją.
6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od 17.30. Z racji oktawy nie będzie Godziny Miłosierdzia. Jednak zapraszam wszystkich na Mszę św. i procesję eucharystyczną.
7. Za wszelkie ofiary złożone na wsparcie parafii oraz budowy Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, a także za włączanie się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, za wykonane prace, zwłaszcza posprzątanie kościoła i obejścia, za dekorację komunijną, jak również za dar dzieci komunijnych i ich rodziców (kielich mszalny z pateną oraz ampułki na wino i wodę), składam serdeczne Bóg zapłać. Tych, którzy mogą proszę, o wsparcie remontu organów- zwłaszcza przez nabywanie cegiełek.
8. Intencje mszalne.