1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce.
2. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
3. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Matki. W naszej wspólnej modlitwie w kościele modlić się będziemy w ich intencji.
4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na majowe oraz Mszę św. zapraszam straszą grupę do bierzmowania.
5. Za tydzień w naszej parafii dzień pierwszej Komunii św. Z racji ograniczonej ilości miejsc w kościele proszę, aby osoby które nie są bezpośrednio związane z tą uroczystością wybrały odpowiednią dla siebie porę Mszy św. W środę zapraszam o 15.00 do gruntownego sprzątania kościoła i obejścia. W sobotę o godz. 11.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin.
6. W piątek nabożeństwo majowe i msza św. o godzinę wcześniej, gdyż o 18.00 w Kęsowie próba generalna i spowiedź dla naszej młodzieży, która w sobotę o godz. 16.00 otrzyma sakrament dojrzałości z rąk ks. bpa Ryszarda Kasyny. Prośmy dla naszych młodych parafian o światło Ducha Świętego oraz o gorliwość i męstwo w wyznawaniu wiary.
7. W czwartek 4 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Proszę, aby każdy czuł się duchowo i materialnie odpowiedzialny oraz włączył się do działań związanych z przygotowaniem uroczystości Bożego Ciała. Ofiary można składać na ręce poszczególnych radnych mieszkających w waszych rejonach lub w biurze parafialnym. Strażaków proszę o kierowanie ruchem. Zachęcam do nabywania śpiewników na Boże Ciało.
8. Do odbioru i nabycia nowy nr Pielgrzyma.
9. Są jeszcze 2 wolne miejsca na naszą pielgrzymkę do Sanktuariów Francji.
10. Za zbiórkę do puszek na ubezpieczenie mienia kościelnego (1161 zł. i 4 euro), za wszelkie ofiary złożone i wpłacone na potrzeby naszej parafii oraz powstającego Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za wykonane prace i za stałą troskę o naszą świątynię, kochanym parafianom i gościom, składam serdeczne Bóg zapłać.