24. maja 2026 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24 maja 2026 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Prze­ży­wa­my dziś uro­czy­stość Zesła­nia Ducha Świę­te­go. W histo­rii Kościo­ła dzień Pięć­dzie­siąt­ni­cy był punk­tem zwrot­nym: obda­rze­ni dara­mi Ducha Świę­te­go apo­sto­ło­wie wyru­szy­li z wiel­ką żar­li­wo­ścią gło­sić świa­tu zmar­twych­wsta­łe­go Jezu­sa. Uro­czy­stość jest dopeł­nie­niem Wiel­ka­no­cy. Niech w naszym życiu umoc­nie­nie dara­mi Ducha Świę­te­go przy­no­si widocz­ne owoce.

2. Jutro przy­pa­da świę­to Naj­święt­szej Maryi Pan­ny, Mat­ki Kościoła.

3. We wto­rek obcho­dzić będzie­my Dzień Mat­ki. W naszej wspól­nej modli­twie w koście­le modlić się będzie­my w ich intencji.

4. W czwar­tek przy­pa­da świę­to Jezu­sa Chry­stu­sa Naj­wyż­sze­go i Wiecz­ne­go Kapła­na. Na majo­we oraz Mszę św. zapra­szam stra­szą gru­pę do bierzmowania.

5. Za tydzień w naszej para­fii dzień pierw­szej Komu­nii św. Z racji ogra­ni­czo­nej ilo­ści miejsc w koście­le pro­szę, aby oso­by któ­re nie są bez­po­śred­nio zwią­za­ne z tą uro­czy­sto­ścią wybra­ły odpo­wied­nią dla sie­bie porę Mszy św. W śro­dę zapra­szam o 15.00 do grun­tow­ne­go sprzą­ta­nia kościo­ła i obej­ścia. W sobo­tę o godz. 11.00 spo­wiedź dla dzie­ci pierw­szo­ko­mu­nij­nych oraz ich rodzin.

6. W pią­tek nabo­żeń­stwo majo­we i msza św. o godzi­nę wcze­śniej, gdyż o 18.00 w Kęso­wie pró­ba gene­ral­na i spo­wiedź dla naszej mło­dzie­ży, któ­ra w sobo­tę o godz. 16.00 otrzy­ma sakra­ment doj­rza­ło­ści z rąk ks. bpa Ryszar­da Kasy­ny. Pro­śmy dla naszych mło­dych para­fian o świa­tło Ducha Świę­te­go oraz o gor­li­wość i męstwo w wyzna­wa­niu wiary.

7. W czwar­tek 4 czerw­ca przy­pa­da uro­czy­stość Naj­święt­sze­go Cia­ła i Krwi Chry­stu­sa. Pro­szę, aby każ­dy czuł się ducho­wo i mate­rial­nie odpo­wie­dzial­ny oraz włą­czył się do dzia­łań zwią­za­nych z przy­go­to­wa­niem uro­czy­sto­ści Boże­go Cia­ła. Ofia­ry moż­na skła­dać na ręce poszcze­gól­nych rad­nych miesz­ka­ją­cych w waszych rejo­nach lub w biu­rze para­fial­nym. Stra­ża­ków pro­szę o kie­ro­wa­nie ruchem. Zachę­cam do naby­wa­nia śpiew­ni­ków na Boże Ciało.

8. Do odbio­ru i naby­cia nowy nr Pielgrzyma.

9. Są jesz­cze 2 wol­ne miej­sca na naszą piel­grzym­kę do Sank­tu­ariów Francji.

10. Za zbiór­kę do puszek na ubez­pie­cze­nie mie­nia kościel­ne­go (1161 zł. i 4 euro), za wszel­kie ofia­ry zło­żo­ne i wpła­co­ne na potrze­by naszej para­fii oraz powsta­ją­ce­go Domu Reko­lek­cyj­ne­go w Orzeł­ku, za wyko­na­ne pra­ce i za sta­łą tro­skę o naszą świą­ty­nię, kocha­nym para­fia­nom i gościom, skła­dam ser­decz­ne Bóg zapłać. 

Komentowanie zostało zamknięte.