16. maja 2026 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 maja 2026 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Uro­czy­stość Wnie­bo­wstą­pie­nia Pana Jezu­sa uświa­da­mia nam, że Chry­stus uwiel­bio­ny, prze­by­wa­ją­cy z Bogiem jest rów­no­cze­śnie z nami przez wszyst­kie dni, aż do skoń­cze­nia świa­ta. Żyje w Koście­le, nie­ustan­nie uobec­nia się w cza­sie każ­dej Eucha­ry­stii. Przy­ję­cie tej praw­dy poma­ga nam trwać w dzięk­czy­nie­niu i uświę­cać codzienność.

2. Zachę­cam do licz­ne­go udzia­łu w nabo­żeń­stwach majo­wych oraz codzien­nych Eucha­ry­stiach. Odłóż­my na chwi­lę inne zaję­cia, żeby spo­tkać się z Mary­ją i Jezusem. 

3. Trwa­my w nowen­nie przed uro­czy­sto­ścią Zesła­nia Ducha Świę­te­go, któ­rą prze­ży­wać będzie­my za tydzień. Módl­my się, aby w każ­dym z nas Bóg odno­wił dary i charyzmaty.

4. Pomyśl­my już o Uro­czy­sto­ści Naj­święt­sze­go Cia­ła i Krwi Chry­stu­sa. Włącz­my się wszy­scy do jej przygotowania.

5. Z racji, że na piel­grzym­kę do Sank­tu­ariów Fran­cji mamy zare­zer­wo­wa­ny nowy i więk­szy auto­kar, są jesz­cze dodat­ko­we 2 wol­ne miej­sca na ten wyjazd. Zachę­cam do zapo­zna­nia się z pro­gra­mem i zapi­su. Moż­na to uczy­nić do koń­ca miesiąca.

6. W dniach od 7 do 13 sierp­nia odbę­dzie się rowe­ro­wa piel­grzym­ka z Choj­nic na Jasną Górę. Infor­ma­cje i zapi­sy u nasze­go para­fia­ni­na Andrze­ja Olesz­czu­ka. Szcze­gó­ły na plakacie.

7. Para­fia w Wał­do­wie orga­ni­zu­je w dniach od 19 do 21 czerw­ca pielgrzym­kę dla osób doro­słych po reli­kwie bł. Karo­li­ny Kóz­ków­ny. Zapi­sy w biu­rze parafialnym. 

8. W czwar­tek na nabo­żeń­stwo majo­we, Mszę św. a po niej na spo­tka­nie zapra­szam star­szą gru­pę do bierzmowania.

9. Sole­ni­zan­tom i jubi­la­tom tego tygo­dnia życzę obfi­to­ści łask Bożych i opie­ki Mat­ki Naj­święt­szej na każ­dy dzień, a wszyst­kim bło­go­sła­wio­nej niedzieli.

10. Za dzi­siej­szą zbiór­kę do puszek na ubez­pie­cze­nie mie­nia para­fial­ne­go, za ofia­ry indy­wi­du­al­ne zło­żo­ne na potrze­by naszej wspól­no­ty oraz na budo­wę Domu Reko­lek­cyj­ne­go w Orzeł­ku, a tak­że za wyko­na­ne pra­ce, a zwłasz­cza za napra­wę i ser­wis kosia­rek, skła­dam ser­decz­ne Bóg zapłać.

11. Inten­cje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.