1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych oraz codziennych Eucharystiach. Odłóżmy na chwilę inne zajęcia, żeby spotkać się z Maryją i Jezusem.
3. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy za tydzień. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
4. Pomyślmy już o Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Włączmy się wszyscy do jej przygotowania.
5. Z racji, że na pielgrzymkę do Sanktuariów Francji mamy zarezerwowany nowy i większy autokar, są jeszcze dodatkowe 2 wolne miejsca na ten wyjazd. Zachęcam do zapoznania się z programem i zapisu. Można to uczynić do końca miesiąca.
6. W dniach od 7 do 13 sierpnia odbędzie się rowerowa pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę. Informacje i zapisy u naszego parafianina Andrzeja Oleszczuka. Szczegóły na plakacie.
7. Parafia w Wałdowie organizuje w dniach od 19 do 21 czerwca pielgrzymkę dla osób dorosłych po relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Zapisy w biurze parafialnym.
8. W czwartek na nabożeństwo majowe, Mszę św. a po niej na spotkanie zapraszam starszą grupę do bierzmowania.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, a wszystkim błogosławionej niedzieli.
10. Za dzisiejszą zbiórkę do puszek na ubezpieczenie mienia parafialnego, za ofiary indywidualne złożone na potrzeby naszej wspólnoty oraz na budowę Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, a także za wykonane prace, a zwłaszcza za naprawę i serwis kosiarek, składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Intencje mszalne.