07. maja 2022 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Ta dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

3. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

4. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

5. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tych spotkaniach tu w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych. Kandydaci do I komunii św. i bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w nabożeństwa przynajmniej dwa razy w tygodniu.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

7. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną, przeznaczoną na nową posadzkę naszej świątyni, za ofiary przekazane i wpłacone na potrzeby parafii oraz powstającego Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za bezinteresownie wykonane prace, składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich, którzy w tych trudnych czasach mają możliwość wsparcia nowej posadzki, proszę o pomoc.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.