13. stycznia 2019 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni.

3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez wspólnotową i osobistą modlitwę.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy Pielgrzym i gazety o tematyce misyjnej, a dla dzieci Mały Pielgrzym.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny, urodziny czy jubileusze, życzę wszelkiego błogosławieństwa i opieki Świadków Miłosierdzia.

7. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną, przeznaczoną na remont naszych organów, za wszelkie ofiary indywidualne, kolędowe oraz za wykonane prace i ludzką życzliwość, a także za zrozumienie spraw naszej wspólnoty parafialnej, składam serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg stokroć wam wynagrodzi.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.