24. grudnia 2018 · Możliwość komentowania CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach, rodzinach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Mszy św. sprawowanej o 22.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy też tradycyjną wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a kiedyś żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3. W uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o 7.45, a pozostałe według niedzielnego rozkładu. Tego dnia przypada druga rocznica wprowadzenia do naszej świątyni relikwii świadka Miłosierdzia, błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego. Dziękujmy Bożej Opatrzności za ten wielki dar.

4. W drugi dzień świąt Msze św. , jak w każdą niedzielę. Naszą modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy św. o 17.30. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

6. Za wszelkie ofiary na potrzeby parafii, zwłaszcza te przeznaczone na remont naszych organów, za choinki i dekoracje świąteczne, za wykonane prace i wszelką życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać. Gorąco dziękuję za upominki i prezenty świąteczne oraz za ofiary opłatkowe, które zostaną w całości przeznaczone na budowę Centrum Rekolekcyjnego w Orzełku.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są jeszcze świece wigilijne, które Caritas rozprowadza wspierając ludzi ubogich w naszej Ojczyźnie. Niech na żadnym stole nie zabraknie tego świątecznego symbolu. Można także nabyć poświęcone opłatki i sianko.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.