16. grudnia 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zachęcam was do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach św. roratnych, które będą sprawowane codziennie do soboty włącznie. Może warto zastanowić się i wygospodarować czas, zwłaszcza w te ostatnie dni przed świętami, by w przygotowaniu do Bożego Narodzenia skupić się na tym co najważniejsze.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele, z udziałem zaproszonych kapłanów dekanatu, we wtorek od godz. 9.00 do 9.30, a po południu od 16.30 do 17.30.

5. Serdeczną pamięcią otaczam wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś nowy Pielgrzym. Prenumeratorów proszę o uiszczenie opłaty za kolejny kwartał. Są jeszcze świece Caritas, ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony dla ludzi najuboższych. W zakrystii można nabywać opłatek, a kółko misyjne rozprowadza poświęcone sianko pod obrus wigilijny.

7. Za kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na kapitalny remont organów, za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii i Centrum Rekolekcyjnego w Orzełku, za dary stołu oraz wykonane prace przy cmentarzu, za włączanie się w przygotowanie dekoracji na święta, za przekazane choinki i ich obsadzenie, a także za wszelką życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary składane do skrzynki, które są przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do dekoracji oraz za wsparcie w czasie Mszy św. roratnich, dzięki czemu możemy każdego dnia włączać ogrzewanie kościoła.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.