04. grudnia 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie oraz rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. W tym roku Roraty przeżywać będziemy pod hasłem: „ z Duchem Twoim”. Spotkania rozpoczynać się będą Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15, a w soboty o 16.15. Uczniowie szkół podstawowych niech tradycyjnie przygotowują kolorowe serduszka, a na nich wypiszą dobre uczynki i adwentowe postanowienia. Dzieci będą zbierały elementy układanki. Każdego dnia losowanie nagród. Kandydaci do I Komunii św. i bierzmowania mają obowiązek uczestniczyć w Roratach przynajmniej dwa razy w tygodniu. Proszę o przynoszenie lampionów, a także by nimi rozświetlać drogę do kościoła i powrotną. Będzie to piękne świadectwo zwłaszcza dla tych, którzy się w życiu pogubili.

4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszam do udziału we Mszy św. oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

5. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy po roratach.

6. W środę po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca. Tego dnia kolekta na misje.

7. W czwartek wspominamy w liturgii św. Mikołaja. Pamiętajmy w modlitwie w sposób szczególny o tych, którzy obdarują nas upominkami i prezentami w ciągu całego roku. Tego dnia o godz. 16.00 na spotkanie do Kawiarenki zapraszam Kółko Misyjne.

8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00, a na 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Kandydaci do bierzmowania swoją spowiedź w grudniu obędą przed świętami.

9. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Kościół zachęca, by od 12.00 do 13.00 przeżyć Godzinę Łaski. Zapraszam w tym czasie do uczestnictwa w adoracji i wspólnej modlitwie.

10. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. W naszej Ojczyźnie do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są jeszcze wigilijne świece Caritas, a także poświęcone opłatki, z których dochód będzie przeznaczony na budowę Centrum Rekolekcyjnego w Orzełku. Od trzeciego tygodnia adwentu, wychodząc z kościoła, będzie można nabyć poświęcone sianko pod obrus wigilijny. Dzieci z kółka misyjnego, będą zbierały wolne datki na potrzeby misji.

12. Za tydzień kolekta gospodarczo- inwestycyjna, przeznaczona na remont naszych organów. Polecam ją waszej szczególnej ofiarności, dziękując jednocześnie za indywidualnie składane ofiary na ten cel. Ofiary z Mszy św. roratnich, tak jak w zeszłym roku będą przeznaczone na utrzymanie ogrzewania, które włączać będziemy w grudniu każdego dnia. Natomiast do skrzynki nowennowej proszę, by składać ofiary na dekorację adwentową i świąteczną. Postaramy się w tym roku przygotować coś wyjątkowego, zwłaszcza ku pociesze naszych najmłodszych. Dziękuję tym, którzy już włączają się w przygotowanie słodyczy i innych upominków dla dzieci.

13. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzę obfitości Bożych darów.

14. Intencje mszalne.

 

Komentowanie zostało zamknięte.