26. listopada 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 25 listopada 2018 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto zapytać siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje oraz w życie swojej parafii? Czy mam poczucie odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła?

2. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona. Kościół zachęca, by tego dnia uczestniczyć we Mszy św. nie z obowiązku, ale z potrzeby serca.

3. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Dziękuję tym, którzy już przynoszą upominki i ofiary na codzienne nagrody dla dzieci. Pierwsze roraty w poniedziałek 3 grudnia.

4. Do końca listopada można przynosić kartki z wypominkami za zmarłych. W ciągu roku, zwłaszcza po pogrzebach naszych bliskich, można dopisać ich do wyponinków rocznych. Natomiast pół godz. przed różańcem za zmarłych, w dniu ich pogrzebu, w zakrystii będzie okazja, by zamówić intencje mszalne od poszczególnych rodzin, sąsiadów czy delegacji. Będzie to sposobność, by już w czasie pogrzebu poinformować uczestników o Mszach św., które są najskuteczniejszą pomocą dla tych, których nie ma już pośród nas.

5.Za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii i Centrum Rekolekcyjnego w Orzełku, zwłaszcza za ofiary przeznaczone na remont naszych organów, za dary stołu i bezinteresownie wykonane prace, składam serdeczne Bóg zapłać. Jeśli są osoby, które chcą ofiarować choinki na święta, proszę by zgłosiły się. Na wtorek potrzebne gałązki jodły i świerku do dekoracji roratniej.

6. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są także świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc ludziom najuboższym.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.