19. listopada 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.11.2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. W czwartek obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Cecylii (III w.), męczennicy z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W sposób szczególny pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszym p. Organiście Bogdanie, dziękując Mu jednocześnie za Jego posługę w naszej parafii.

3. Rada Sołecka i Wiejski Dom Kultury zapraszają dziś o 18.00 na Biesiadę Ogorzelińską.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Tego dnia o godz. 12.00 odpust w Jeleńczu.

5. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

6. Za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, za ostatnią kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na kapitalny remont organów (2815,05 zł.), za wszelkie ofiary indywidualne składane i wpłacane na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, a także za wykonane prace oraz za wszelką życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. W tym miejscu w sposób szczególny dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeżyciu Drogi Krzyżowej „ze Świadkami Miłosierdzia ku wolności” (przygotowanie trasy, Ośrodka, upieczenie ciast itd.) oraz za zaangażowanie w przeprowadzenie rekolekcji „GPS” dla kandydatów do bierzmowania.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są także przygotowane bezpłatne upominki związane z życiem i działalnością naszego Seminarium. Wyłożone są na stoliku- można je zabierać. W ramach dzieła Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można już nabywać świece Caritas. Małe w cenie 8 zł, a duże po 15 zł.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.