16. listopada 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 11 listopada 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy do włączenia się w Drogę Krzyżową „ze Świadkami Miłosierdzia ku wolności”. Rozpoczniemy ją od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00 w powstającym Centrum Rekolekcyjnym w Orzełku. Następnie wspólnie ruszymy w 15-sto kilometrową trasę do Ogorzelin. Na koniec wszystkich uczestników zapraszam do naszej Kawiarenki na słodki poczęstunek. Jeśli będą chętni, to Kawiarenka będzie otwarta do 21.00. Skorzystajcie z tego zaproszenia, by wspólnie cieszyć się tą historyczną rocznicą odzyskania wolności. Na uroczystą Mszę św. w int. Ojczyzny zapraszam natomiast jutro, 12 listopada na godz. 16.30.

2. W piątek i sobotę odbędą się obowiązkowe rekolekcje kerygmatyczne dla kandydatów do bierzmowania.

3. Bazylika Mniejsza w Chojnicach wspólnie z Urzędem Miejskim 30. listopada w podziemiach kościoła gimnazjalnego organizują recital pianistyczny Weroniki Jaroszewicz. Weronika jest córką naszego Pana Organisty – swego czasu prezentowała swoje umiejętności również i w naszym kościele. Podczas recitalu na fortepianie zagra muzykę: Chopina, Beethovena, Brahmsa i Rachmaninowa. Jeżeli ktoś miałby ochotę wybrać się w andrzejkowy wieczór do Chojnic – Pan Organista z Córką serdecznie zapraszają. Dla naszych parafian mamy na to wydarzenie kilka bezpłatnych zaproszeń – są wyłożone na stoliku. Mam nadzieję, że niebawem Weronika zaprezentuje też swe umiejętności w naszym kościele. Liczę bowiem na to, że dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi – po remoncie organów będziemy mieli i u nas instrument nadający się do działalności koncertowej.

4. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na kapitalny remont organów, za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii, za dary stołu, za wykonane prace wokół plebanii i cmentarza oraz w Orzełku, a także za wszelką życzliwość, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień kolekta przeznaczona na pomoc dla naszego Seminarium Duchownego.

5. Niech Pan Jezus błogosławi wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Intencje mszalne

Komentowanie zostało zamknięte.