30. października 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 29.10.2018 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza-Jezusa. Jesteśmy to winni wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby wyznawać swoją wiarę i chwalić Boga. Ludzie głęboko wierzący, sami czują potrzebę odpowiedzialności za Dom Boży. Bóg zapłać wam za to. Dziś obchodzimy również X Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy cierpiący Kościół w Pakistanie.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie Radę Parafialną.

3. W czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 11.00, ale o 14.30, a po niej na cmentarzu procesja za zmarłych. Jak co roku tego dnia po południu zbiórka do puszek na wywóz śmieci. Kartki z wypominkami można składać do końca listopada. Ofiary z wypominków są w całości przeznaczone na trwające prace przy płocie cmentarnym. Proszę także o utrzymanie porządku na cmentarzu i o uregulowanie opłat za groby, według obowiązujących przepisów prawnych.

4. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy św. Dopiero wtedy kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

5. W piątek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zgodnie z zaleceniem Kościoła należy sprawować trzy Msze św. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy raz dziennie ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi św. we wtorek od 16.30 do 18.00, a w I piątek, dla tych którzy nie mają możliwości we wcześniejsze dni, od 15.30 do 16.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.30. Z racji na charakter dnia, modlitwy I piątku należy pozostawić indywidualnej pobożności wiernych.

7. Za dzisiejszą zbiórkę na prześladowany Kościół w Pakistanie, za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii, zwłaszcza na remont organów, za dary stołu i bezinteresownie wykonane prace składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za wygrabienie i wywiezienie liści z cmentarza.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.