14. października 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 października 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcam do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. W środę na nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną, na Mszę św. , a po niej na krótkie spotkanie zapraszam Żywy Różaniec. Niech nikogo nie zabraknie w ten październikowy czas. Tego dnia kolekta przeznaczona na misje św.

4. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną, a ubogą młodzież.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.

6. Za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii, za bezinteresowną pomoc w wielu pracach, a za zwłaszcza uporządkowanie terenu przy płocie od strony szkoły i cmentarza, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wam bardzo za zrozumienie i ofiary indywidualne na remont organów, które są bardzo zniszczone i wymagają fachowej naprawy, a w wielu momentach budowy nowych piszczałek oraz wiatrownic. Do spłaty tego remontu brakuje prawie 10 tys. zł. Równie gorąco dziękuję za pomoc związaną z powstawaniem Centrum Rekolekcyjnego w Orzełku. To nie wasz obowiązek, a jednak tyle osób włącza się rozmaicie w to dzieło. Tylko ludzie o wrażliwym i szlachetnym sercu umieją, często w swym niedostatku, pomóc innym. Na zakup cegły, która jest potrzebna do powstania kaplicy brakuje jeszcze 1600 zł. Koszt jednej cegły to 80 gr. Jeśli ktoś jeszcze może się włączyć w tę akcję, to proszę o pomoc. Za tydzień w naszej parafii kolekta gospodarczo – inwestycyjna przeznaczona na wspomniany, kapitalny remont organów. Polecam ją waszej szczególnej ofiarności.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku wyłożone są bezpłatne numery Dobrej Nowiny. Niech znajdą się w każdej rodzinie.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.