23. września 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018 została wyłączona · Kategorie:Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń i grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. Tego dnia odpust w Dąbrówce o godz.11.00.

3. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

4. Za wszelkie ofiary składane i wpłacane na konto na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, a zwłaszcza na remont organów, za bezinteresowną pomoc w wielu pracach, składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeżyciu tegorocznego odpustu oraz za przygotowanie w Domu Kultury poczęstunku dla gości, którzy z nami byli w tym uroczystym dniu. Tak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje naszego świadectwa bycia dla innych. Uczmy się tego zwłaszcza od naszych Świadków Miłosierdzia. Im człowiek bardziej umie się dzielić, tym mocniej zbliża się do Boga. I może kilka słów o organach, które wymagają jeszcze wielu tygodni ciężkiej i solidnej pracy. O pomoc w kapitalnym ich remoncie prosiłem również wiele instytucji i urzędów oraz sponsorów prywatnych. Do tej pory tylko w jednym przypadku otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 500 zł. Wiatrownice organów i drewniane piszczałki są w fatalnym stanie technicznym i duża ich część musi być wymieniona na nowe. Demontaż instrumentu z naszego kościoła sprawił, że ustaliliśmy z konserwatorem kompleksową renowację i konserwację nie wpisanych do rejestru zabytków organów. Tych, którzy mogą proszę o pomoc, zrozumienie i wsparcie tego remontu. Niech Bóg błogosławi wszystkich naszych przyjaciół i dobrodziejów, którzy są szczerze zatroskani o sprawy Kościoła.

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są także kalendarze na Nowy Rok. Duże i trójdzielne w cenie 10 zł., a małe po 5 zł.

6. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.