16. września 2018 · Możliwość komentowania XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 września 2018 ODPUST PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Dziś, 16 września przeżywamy doroczny odpust parafialny. Na sumę o godz. 12.00, a potem na 15.00 na Godzinę Miłosierdzia i adorację zakończoną również procesją eucharystyczną zapraszam całą asystę. Zaproście również waszych krewnych i gości z innych parafii, by razem z nami przeżywali ten uroczysty dzień. Gorąco dziękuję ks. dr. Jackowi Sosnowskiemu, notariuszowi naszej kurii w Pelplinie, za przewodniczenie naszej uroczystości i wygłoszone słowo Boże.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Na wieczorną Mszę św. obowiązkowo zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania i I Komunii św. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

4. Za ofiary złożone tydzień temu na kolektę gospodarczo – inwestycyjną przeznaczoną na kapitalny remont organów, za wszelkie ofiary indywidualnie składane na potrzeby parafii i Domu Rekolekcyjnego w Orzełku, za dary stołu i ofiary na odpust oraz za bezinteresownie wykonane prace, składam serdeczne Bóg zapłać. Zaproszonym kapłanom, naszym gościom, całej asyście i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie odpustu w każdym jego wymiarze oraz mającym wyobraźnię miłosierdzia raz jeszcze z całego serca dziękuję. Po sumie zapraszam wszystkich gości na poczęstunek do Domu Kultury.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć odpustowe kubki z wizerunkiem Świadków Miłosierdzia oraz albumy.

6. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.