10. września 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 września 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. We wtorek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 17 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, parafii, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

2. Dzień 11 września to również wspomnienie pięknego wydarzenia z 2016 roku, jakim była beatyfikacja ks. Władysława Bukowińskiego, którego wyjątkowo pokochaliśmy w naszej parafii.

3. W piątek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. Dla nas jest to dzień wyjątkowy i dlatego 16 września przeżywać będziemy doroczny odpust pod przewodnictwem ks. dra Jacka Sosnowskiego- notariusza naszej kurii. Na sumę, a potem na 15.00 na Godzinę Miłosierdzia zakończoną również procesją eucharystyczną zapraszam do pomocy całą asystę wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Niech nie zabraknie nikogo. Zaproście również waszych krewnych i gości z innych parafii. Od czwartku do soboty włącznie zapraszam na wieczorne Msze św., a po nich na Triduum przygotowujące nas do uroczystości odpustowej. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo naszych „Świadków Miłosierdzia”. Spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów w sobotę od godz.16.00 do 17.00.

4. Przekazuję najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i wszelkie jubileusze.

5. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną przeznaczoną na kapitalny remont organów, za wszelkie ofiary indywidualne składane na potrzeby parafii, za dary stołu i ofiary na kwiaty oraz przygotowanie odpustu, a także za wykonane prace, składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim zaangażowanym w życie naszej wspólnoty i mającym wyobraźnię miłosierdzia gorąco dziękuję. Tylko dzięki naszej współpracy można zrobić tyle dobrego. W środę na godz. 15.00 proszę o pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła i całego obejścia.

6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.