02. września 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 września 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 7.30 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Po Mszy św. poświęcenie przyborów szkolnych.

2. W środę na Mszę św., a po niej na spotkanie zapraszam Żywy Różaniec. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje święte.

3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Obowiązkowo przyjdą dzieci, które w tym roku były u I Komunii św. Przygotowane są dla nich specjalne książeczki. Odwiedziny chorych od godz. 9.00, a na 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msza św. z poświęceniem ziarna o godz. 9.00. Zapraszam szczególnie rolników.

5. Dziś o godz. 16.30 w Kamieniu Krajeńskim rozpoczyna się dekanalny, miesięczny kurs przedmałżeński. Osoby, które w najbliższym czasie przygotowują się do zawarcia związku małżeńskiego, a nie ukończyły takiego przygotowania, zobowiązane są odbycia tych nauk.

6. Za ofiary złożone do puszek na ubezpieczenie naszego kościoła (921,22zł), za wszelkie ofiary indywidualne przeznaczone na potrzeby parafii, a zwłaszcza na remont organów, za bezinteresowną pomoc, składam serdeczne Bóg zapłać. Rozpoczęliśmy już przygotowania do odpustu parafialnego, który przeżywać będziemy w niedzielę 16 września. Dziękuję za wszelkie wsparcie i dary stołu. Ofiary na kwiaty i pozostałe prace związane z przygotowaniem naszego parafialnego święta, można składać w biurze lub wrzucać do skrzynki nowennowej. Za tydzień kolekta gospodarczo-inwestycyjna, którą wesprzemy kapitalny remont naszych organów.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są także gazety o tematyce misyjnej.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.