13. maja 2018 · Możliwość komentowania WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4. 2 czerwca udam się z naszą młodzieżą i wszystkimi chętnymi na Pola Lednickie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy po Mszach św.

5. W dniach od 6 do 9 sierpnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wilna. W sposób szczególny chcemy odwiedzić miejsca związane z życiem Apostołki Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny i kandydata na Ołtarze, czcigodnego Sługi Bożego, ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zapraszam wszystkich chętnych, a zwłaszcza osoby, które przyjmują pod swój dach relikwie naszych Wielkich Świadków Miłosierdzia, a także uczestników ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Do dnia 17 czerwca można się zapisywać, wpłacając równocześnie zaliczkę w wysokości 230 zł. Na pielgrzymkę możecie zabrać osoby z innych parafii. Ramowy program wywieszony jest w gablocie i wyłożony na stoliku.

6. Za dzisiejszą kolektę gospodarczo- inwestycyjną, za wszelkie ofiary indywidualne na potrzeby naszej wspólnoty, także te wpłacane na konto parafialne oraz za bezinteresowną pomoc w pracach przy kościele i plebanii oraz w przygotowaniu wizytacji pasterskiej połączonej z bierzmowaniem, składam serdeczne Bóg zapłać. Nasz wspólny wysiłek i zaangażowanie w życie tej parafii, zostały wyjątkowo docenione przez komisję z Pelplina oraz przez delegata naszego Biskupa Ryszarda, ks. wizytatora Prałata Mariana Szczepińskiego.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.