29. kwietnia 2018 · Możliwość komentowania PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 29 kwietnia 2018 została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. Jutro spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.

5. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele w dni powszednie pół godz. przed Mszą św, w poszczególne niedziele co tydzień po innej Mszy św. Proszę was także o tradycyjną modlitwę przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

6. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a w czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji. Msze św. jak w niedziele.

7. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00. O 15.00 zapraszam na Godzinę miłosierdzia i adorację. Okazja do spowiedzi św. od 17.30.

8. Parafialny Punkt Pomocy Prawnej zaprasza wszystkich chętnych.

9. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu wszelkie rocznice i jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

10. Za wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii, a także za bezinteresowną pomoc w pracach przy kościele, plebanii oraz w Orzełku, składam serdeczne Bóg zapłać. 10 maja przeżywać będziemy wizytację pasterską połączoną z bierzmowaniem. Troska o wspólne dobro jest wyrazem głębokiej wiary i poczucia odpowiedzialności. Zapraszam do zaangażowania się.

11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.