15. kwietnia 2018 · Możliwość komentowania TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 kwietnia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Dzisiaj przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczynamy tydzień, w którym chcemy w sposób szczególny pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcam przede wszystkim do osobistej i rodzinnej lektury słowa Bożego. Niech rozumne czytanie pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu. W tym roku mamy sięgnąć zwłaszcza do Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Proszę wylosować w koszyku karteczkę ze wskazanym fragmentem, przeczytać go oraz rozważyć w ciszy i skupieniu. Zachęcam gorąco.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Po każdej Mszy św. również w sobotę wraz z ks. Grzegorzem i Kółkiem Misyjnym zapraszam do Kawiarenki parafialnej. Kawa prosto z Dominikany i pyszne ciasto. Ofiary zebrane z tej akcji zostaną wraz z indywidualnymi ofiarami przekazane na budowany przez naszych pelplińskich misjonarzy, kościół św. Jana Pawła II w Lusace, w Zambii.

4. Jutro na wieczorną Mszę św. a po niej na spotkanie zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania, a w środę ich rodziców.

5. Niech Zmartwychwstały Pan oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

6. Za ofiary złożone tydzień temu na kolektę gospodarczo – inwestycyjną, za zbiórkę do puszek pod patronatem Caritas Polska na rzecz ludzi ubogich oraz wszelkie ofiary przeznaczone na potrzeby parafii, a także za bezinteresowną pomoc, składam serdeczne Bóg zapłać. 10 maja przeżywać będziemy wizytację pasterską połączoną z bierzmowaniem. Proszę o żywe zaangażowanie się i pomoc w trwających przygotowaniach.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.