08. kwietnia 2018 · Możliwość komentowania DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 kwietnia 2018 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj przed kościołami naszej Ojczyzny zbiórka do puszek jako pomoc Caritas na rzecz ubogich. Zachęcam także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. Na 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia. Niech to będzie nasze podziękowanie za Świadków Miłosierdzia oraz za Kaplicę z ich relikwiami, w pierwszą rocznicę jej poświęcenia. Proszę was, abyście ofiarowali Bogu swój czas i modlitwę.

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszę św. a po niej na spotkanie zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania. Tego dnia o godz. 16.00 w Chojnicach, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, rozpocznie się Marsz dla Życia. Szczegóły na plakacie.

4. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy tam zginęli oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

5. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

6. Za dzisiejsze ofiary na kolektę gospodarczo- inwestycyjną, za wszelkie ofiary indywidualne przeznaczone na potrzeby parafii, za bezinteresowną pomoc oraz za dary stołu , a także życzliwość wielu parafian i gości, składam serdeczne Bóg zapłać. Za miesiąc wizytacja, a jeszcze wiele mamy do zrobienia i przygotowania. Nie bądźmy obojętni i mówiący, że to inni mają pomóc, bo my swoje zrobiliśmy. To nasze wspólne dzieło i nasza odpowiedzialność za nie.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Intencje mszalne .

Komentowanie zostało zamknięte.