01. kwietnia 2018 · Możliwość komentowania NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1 kwietnia 2018 r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Kolekta z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się
w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy.

3. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji oraz śpiewów Triduum Paschalnego, a więc Panu Organiście, dziewczynkom sypiącym kwiatki, młodzieży, ministrantom oraz wszystkim pozostałym zaangażowanym wiernym. Składam również gorące Bóg zapłać kochanym parafianom i gościom za indywidualne ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na pomoc w rozpoczęciu budowy Centrum Rekolekcyjnego w Orzełku, za bezinteresownie wykonane prace oraz za dary stołu i wszelką życzliwość. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

4. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00. O 15.00 zapraszam na Godzinę miłosierdzia i adorację. Okazja do spowiedzi św. od 17.30.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołami naszej ojczyzny zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Tego dnia o 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia. Liturgicznie będzie to pierwsza rocznica poświęcenia Kaplicy Miłosierdzia, w której już na zawsze my i następne pokolenia będziemy wypraszać potrzebne nam i innym łaski. Pierwsza rodzina naszej parafii zabierze do domu relikwie św. Faustyny wraz z księgą intencji i obrazem. Tym samym rozpocznie się peregrynacja relikwii kolejnego Świadka Miłosierdzia.

6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.