25. marca 2018 · Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 25 marca 2018r. została wyłączona · Kategorie:Bez kategorii

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa.

2. W naszym kościele spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu we Wielki Wtorek, 27 marca. Rano od godz. 8.30 do 9.00 dla osób starszych i dla tych wszystkich, którzy potem pracują, a dla pozostałych parafian od 16.00 do 17.15.

3. W Wielką Środę proszę o pomoc w generalnym sprzątaniu kościoła oraz w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego i ołtarza wystawienia.

4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.30 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Kolekta z tej Mszy św. jest naszym włączeniem się w jałmużnę wielkopostną. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 22.00

5. W Wielki Piątek adoracja od godz. 9.00. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18.30. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22.00. Przypominam też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Ofiary złożone przy adoracji krzyża, są przeznaczone na ratowanie Bazylki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

6. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszam od godz. 9.00. na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas
w przedświątecznym zabieganiu na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem. Do pełnienia warty, tradycyjnie zapraszam naszych Strażaków.

7. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz.10.00 i 17.00. Proszę, by tego dnia składać do kosza przed ołtarzem podpisane skarbonki z jałmużną wielkopostną. Kupony z tych skarbonek wezmą udział w losowaniu nagród.

8. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.30 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów po kilku tygodniach zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię proszę o przyniesienie paschalików.

9. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. Zapraszam do udziału całą, rozbudowaną asystę wraz z dziewczynkami sypiącymi kwiatki. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10. Od 8 kwietnia, czyli od Niedzieli Miłosierdzia, do wakacji peregrynować będą po naszej parafii relikwie kolejnego Świadka Bożego Miłosierdzia, a mianowicie św. Faustyny Kowalskiej. Na stoliku wyłożone są listy, na które można się zapisywać, wybierając dogodny termin pozwalający zgromadzić możliwie dużo osób z rodziny, a także przyjaciół czy sąsiadów.

11. Za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego, za wszelkie indywidualnie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za bezinteresownie wykonane prace , za dary stołu oraz za życzliwość i pomoc wielu parafian i gości, składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są także paschaliki wielkanocne.

13. Intencje mszalne.

Komentowanie zostało zamknięte.